Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Binance BSC için 1 Milyar Dolarlık Fon Kurdu

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Lider kripto para borsasıların biri olan Binance; Binance Smart Chain büyümesi için 1 milyar dolarlık fon kurdu.

Fon yetenek gelişimi, likidite teşvik programı, geliştirici programı, yatırım ve kuluçka programı olmak üzere toplamda dört ana kategoriye oluşturuldu.

100 milyon dolarlık fon;

  • Yetenek gelişim programı
  • Geliştirici topluluklarına mentorluk yapmak
  • Yeni kripto yatırımcılarını eğitmek
  • Akademik burs sağlamak
  • Ar-ge çalışmalarını desteklemek için kullanılacak.

Ayrıca 100 milyon dolar büyüklüğündeki likidite teşvik programı; BinanceSmart Chain tabanlı DeFi protokollerinin likidite sağlayıcılarını ödüllendirmeye ayrılacak.

Yarım milyar dolarlık kısmı ise merkeziyetsiz bilişim, gaming, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve finansal hizmet alanlarında çalışan start-up projeler için kullanılacak.BinanceSmart Chain’den farklı blokzincirleri kullanan projelerin de desteklenebileceği belirtildi. 100 milyon dolarlık kısmı hackathonlar, bug bountyler ve gelişim programlarına harcanacağı açıklandı. 200 milyon dolarlık kısım ise BSC’nin önde gelen 100 merkezsiz uygulamasını kuluçkaya almak için kullanılmak üzere ikiye ayrılıyor.

Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu olan ve BinanceChain’e paralel şekilde çalışan BinanceSmart Chain; BscScan verilerine göre 11 Ekim’de toplamda yaklaşık 7 milyon işleme ev sahipliği yaptı.

Binance, CeFi ile DeFi ekosistemleri arasındaki bağlantıyı güçlendirmek için çalışan projeleri desteklemek için geçen yıl 100 milyon dolarlık başka bir fon daha oluşturmuştu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance BSC için 1 Milyar Dolarlık Fon Kurdu yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.