Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Bill Gates, NFT'lerin "aptalca" olduğunu düşünüyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Bill Gates, TechCrunch'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iklim değişikliği konulu bir etkinlikte, NFT'ler için "bir varlık sınıfı olarak, yüzde 100 büyük aptal teorisine dayanıyor" ifadesini kullandı. Gates, çiftlikler veya fabrikalar gibi somut çıktıları olan varlıklara veya bunların ürün ürettiği bir şirkete yatırım yapmayı tercih ettiğini söylerken, kripto para birimleri veya NFT'lere herhangi bir yatırım yapmadığını belirtti.

Bill Gates tells us what he really thinks of Bored Apes at #TCClimate: pic.twitter.com/vBc8BaaTup

— TechCrunch (@TechCrunch) June 14, 2022Bill Gates ayrıca, vergilendirmeden veya herhangi bir hükümet kuralından kaçınmak için tasarlanmış varlıklardan şüphelendiğini de söyledi. Gates, Bored Ape Yacht Club'a atıfta bulunarak, "Açıkçası, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı son derece iyileştirecek" diye alay etti.

Gates'in genel olarak kripto odaklı işlere karşı olduğunu söyleyebiliriz. Zira Bill Gates, Şubat 2021'deki bir röportajda, özellikle kripto para biriminin değeri çok değişken olduğu dönemde düzenli yatırımcıların Bitcoin'e alım yapmasının tehlikelerinden endişe duyuyordu. Bu dönemde bilhassa Elon Musk, kripto odaklı açıklamalar yapıyordu. Dolayısıyla Bill Gates'in odağına aldığı kişi de Elon Musk idi.

Bill Gates, 2021'de "Fazla parası olmayan insanların bu manyaklara kapıldığını düşünüyorum" dedi. "Genel düşüncem, Elon'dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmanız gerektiğidir." ifadesini kullanmıştı.

Bill Gates'in açıklamasının yanı sıra kripto dünyasının da son dönemde ciddi bir düşüşe sahne olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7 düşüşle çarşamba günü 21.107 dolardan işlem görüyordu. Dünyanın en büyük kripto para birimi, 2022′nin başından bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.