Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Beyaz Saray’dan Açıklama: “Enflasyonda Olağanüstü Bir Artış Bekliyoruz”

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Beyaz Saray-dan Açıklama: “Enflasyonda Olağanüstü Bir Artış Bekliyoruz”

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de Mart ayı enflasyon rakamları bugün açıklanacak. Beyaz Saray’dan gelen bilgiler ise yeni bir rekorun kırılacağına kesin gözüyle bakıldığını gösteriyor. Beyaz Saray basın danışmanı Jen Psaki dün gazetecilere verdiği demeçte; Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının getirdiği yükselişlerin Şubat ayına yansımadığını, bu rakamların şimdi görüleceğini ifade etti.

“Savaşın Etkileri Yansımadı”


Konuyla ilgili dün ABD’li gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Beyaz Saray basın danışmanı Jen Psaki; savaşın etkilerinin rakamlara ne kadar yansıdığının şimdi görüleceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

“Putin’in açtığı savaş nedeniyle, fiyatlarda yaşanan yükselişlerin rakamlara yansımasını Şubat’ta görmedik. Bunu şimdi göreceğiz. Bu yüzden, Mart ayındaki enflasyon rakamının olağanüstü derecede yüksek gelmesini bekliyoruz. Manşet enflasyon ile çekirdek enflasyon arasında büyük fark olacaktır. Bu da yemek ile enerji piyasalarındaki küresel bozulmayı bize gösterecektir. Benzin fiyatlarında kısa vadede yaşanan %25’lik artış, rakamlara yansıyacaktır”

Jack Dorsey da Konuştu


Yıllardır her hafta belli oranda Bitcoin alan ve bunun enflasyona karşı korunmak için en iyi seçenek olduğunu belirten Twitter ve Block kurucu ortağı Jack Dorsey ise Psaki’nin yaptığı yorumlara sessiz kalmadı. ABD yönetimlerinin sürekli olarak sorumluluk almaktan kaçtığını belirten Dorsey, şunları söyledi;
“Cumhuriyetçi ya da Demokrat fark etmeksizin, her yönetimin halk üzerinde bir güven inşa etme şansı vardır. Ancak her defasında, bu yönetimler insanları aldatmayı seçiyorlar ve sıfır güven politikası güdüyorlar. Hangi parti olduğu önemli değil, sistem önemli.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Beyaz Saray’dan Açıklama: “Enflasyonda Olağanüstü Bir Artış Bekliyoruz” yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
A Elektronik Para 0 87

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.