Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Berners-Lee, Web Kaynak Kodunu NFT Olarak Satıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
  • Etiketler
    nft
E

elif tanriverdi

Misafir
Bilgisayar bilimcisi ve Web’in mucidi Tim Berners-Lee; world wide web’in kaynak kodunu NFT olarak satışa çıkarıyor.

NFT kodu 23-30 Haziran arasında Londra müzayede evi Sotheby’s aracılığı ile gerçekleşecek. Web’in kaynak kodu müzayede de “This Changed Everything” adı ile satışa sunulacaktır. Yapısı gereği eşsiz olan NFT’ler satın olan kişiyi de eşsiz kılacak. NFT içerisinde kaynak koda dair animasyon ile oluşturulmuş görüntü; Bernes-Lee’nin kod ve oluşumu hakkında yazdığı bir mektup. Son olarak kodun tamamının sergilendiği dijital poster yer alacak. Berners-Lee, söz konusu eserlerin her bir parçasını imzalayacak. Web’in mucidi bu koleksiyon için şu açıklamaları yaptı.

“30 yıldan uzun süre önce; dünya genelinden pek çok kişinin de yardımıyla insanlık için güçlü bir araç haline gelmiş bir şey yarattım. Benim için Web’in en iyi yanı, dayanışma ruhudur. Geleceğe dair tahmin yapmamakla birlikte umarım Web’in kullanımı; potansiyeli ve barındırdığı bilgi hepimizin erişimine açık kalmaya devam eder ve şu anda hayal dahi edemediğimiz yeni bir teknolojik dönüşümü başlatabiliriz.

İster sanat eserlerinin ister bunun gibi dijital eserlerininki olsun; NFT’ler Web aleminin en güncel buluşu ve bir şeye sahip olmanın, var olan en uygun yöntemidir. NFT’ler, Web’in ardında yatan kökleri paket haline getirmenin ideal yoludur.”

Açık artırma 1.000 dolardan başlayacak ve elde edilecek gelir, Berners-Lee ile eşinin desteklediği kuruluşlara verilecek.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.