Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Belirli Tesla ürünleri Dogecoin ile satın alınabilecek

A

Arden Papuççiyan

Misafir
1,5 milyar dolarlık bitcoin alan Tesla'nın kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeye hazırlandığını geçtiğimiz yılın Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz dönemlerde sıkça popüler kripto para birimi olan Dogecoin hakkında Tweetler de atan Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla ve Dogecoini ilgilendiren önemli bir yenilik duyurdu.

Tesla merch buyable with Dogecoin

— Elon Musk (@elonmusk) January 14, 2022Musk tarafından açıklanan bilgilere göre Tesla ürünleri, Dogecoin kripto para birimi ile birlikte satın alınabilecek. Dogecoin ile satın alınabilecek Tesla ürünleri arasında ise Cyberquad for Kids, Giga Texas Belt Buckle ve Cyberwhistle gibi ürünler yer alıyor.


Elon Musk tarafından yapılan paylaşımın ardından ise Dogecoin önemli bir yükseliş yaşadı. Atılan Tweetin ardından Dogecoin grafiğine baktığımızda kripto para biriminin yüzde 15'in üzerinde değer kazandığını görüyoruz. Dogecoin ile satın alınabilecek ürünler arasında Tesla araçlarının yer almadığını da ekleyelim.

Tesla araçlarının ne zaman Dogecoin kripto para birimi ile satın alınabileceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hatırlatmak gerekirse 2021 yılının Mart ayında Tesla araçlarının Bitcoin ile birlikte satın alınabileceği duyurulmuştu.

Dogecoin ile Tesla ürünleri satın alma seçeneği şu an için ABD ve Birleşik Krallık içinde kullanıma sunulmuş durumda. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Elon Musk'ın kripto dünyası üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybettiğini sizlere aktarmıştık. Tesla ürünlerinin Dogecoin ile satın alınabilecek olması Elon Musk'ın kripto dünyası üzerindeki etkisini eski günlere döndürebilir. Tesla'nın ve Elon Musk'ın kripto paralar ile ilgili adımlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam