Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

YBTR Aylardır Test Edilen Özellik iPhone ve iPad’e Geliyor!

YouTube Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü YouTube.Biz.TR sitemizde yayınlanmıştır.

YBTR RSS

Moderator
YouTube Destek - YouTube Türkçe Destek ve Yardım Blogu

YouTube geliştirdiği premium özellikler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın ortalarında iOS cihazlar için test sürecine alınan PiP özelliği genel kullanıma açılıyor.

iPhone ve iPad cihaz sahiplerinden, YouTube Premium kullanıcıları PiP özelliğini uzunca süre test etti. Farklı uygulamalarda gezinti yaparken, YouTube Video izlenmesine izin veren PiP genele geliyor!

Kısaca PiP (Picture in Picture), Türkçesi ile Resim içi Resim özelliği testleri tamamlandı. Yeni test taleplerine izin verilmiyor. Test sürecini aktif eden kullanıcılar ise, PiP deneme sürümünü şuanda da kullanabiliyor.

Özelliğin video izleme sürelerini artırması ve Premium üyelik satışlarına ciddi katkı sağlanması bekleniyor. Zira, Youtube’da başlattığınız videoyu mobil cihazınızın tüm ekranlarında, kapatmadan kullanabileceksiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek İçerikler

Haziran 2021’de kullanıcı testine sunulan PiP özelliğinin neden bu kadar uzun süre test edildiği, genel kullanıma sunulmadığı anlaşılabilmiş değil. Koskoca YouTube, ne kadar sorun ile karşılaşmış olabilir diye düşünmüyor değiliz. Ancak geç olsun da güç olmasın atasözümüzü de unutmamak lazım.

WhatsApp’ta mesajlaşırken, Instagram veya Facebook’ta gezinirken YouTube videosunu durdurmadan, izlemeye küçük ekrandan devam edebileceksiniz. Tabii ki, sadece bunlarla kısıtlı değil. Mobil uygulamalarda iken veya oyun oynarken de videoyu durdurmanız gerekmeyecek. Ancak, en önemlisi telefon veya tablet ayarları için YouTube videosu izleyenler tarafından elde edilecek rahatlık olacak gibi duruyor. Yani, telefonunuzun bir takım ayarlarını yapmak için YouTube videosu izliyorsanız, videoyu durdurmadan hem izleyip hem de ayarlarınızı yapabileceksiniz.


Aylardır Test Edilen Özellik iPhone ve iPad’e Geliyor! başlıklı içerik YouTube Destek sitemizde yayınlanmıştır.

Okumaya devam et...
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.