Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Axios, 525 milyon dolarlık anlaşmayla Cox Enterprises tarafından satın alındı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Medya platformu Axios, Cox Enterprises tarafından satın alındı. Kaynaklar, anlaşmanın 525 milyon dolar değerinde olduğunu söylerken, Axios'un 2022 için 100 milyon dolar gelire ulaşacağının öngörüldüğü belirtiliyor. Axios'un kurucuları Jim VandeHei, Mike Allen ve Roy Schwartz, Axios'un yönetim kurulunda kalacaklar, kurula ayrıca Cox Enterprises Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Alex Taylor da katılacak.

Axios, 2016 yılında siyaset, teknoloji ve iş odaklı olarak hayata geçirilmişti. Şirketin şu anda 500'den fazla çalışanı bulunuyor. Cox ise yerel gazetelerde faaliyet gösteren çok nesilli bir aile şirketi ve yerel haberlerin dijital çağda mirasının bir parçası olarak kalmasını sağlamak istiyor. Cox, yerel TV ve radyo işletmelerindeki çoğunluk hissesini 2019'da özel sermaye şirketi Apollo Global Management'a satmıştı. Atlanta merkezli şirket hala The Atlanta-Journal Constitution'ın sahibi.

Dün imzalanan anlaşma, şirketin yerel, ulusal ve abonelik haber ürünlerinde genişlemesine yardımcı olmak için Axios'un medya koluna 25 milyon dolarlık yeni bir yatırımı da içeriyor. Axios Local şu anda 24 yerel şehirde faaliyet gösteriyor ve kapsama alanını 2022'nin sonuna kadar ABD'nin 30 şehrine daha genişletmeyi planlıyor. Axios, söz konusu anlaşma ile yazılım kolu olan Axios HQ'yu Axios Başkanı Roy Schwartz liderliğinde bağımsız bir şirkete dönüştürecek.

Axios'un yönetimi, şirketin editoryal faaliyetlerini ve günlük operasyonlarını kontrol edecek. Anlaşmanın, Axios'un yönetimini ve mevcut çalışanlarını satış noktasında kalmaya ve işini büyütmeye devam etmeye teşvik edecek şekilde yapılandırıldığını belirtiliyor.

Cox Enterprises Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Alex Taylor, bu yatırımla hizmet verdikleri yerel pazarların sayısını artırmayı hedeflediklerini ve bunu Axios'un yardımı ile yapacaklarını açıkladı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.