Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Axie Infinity oyununun NFT alım satım işlemleri 2 milyar dolar barajını geçti

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
2021 yılına damgasını vuran NFT (Non-Fungible Token) her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Oyunların para kazanmasını sağlayan bir araç olarak da görev gören NFT, Sky Mavis tarafından geliştirilen Axie Infinity oyununun önemli bir başarıya imza atmasını sağladı.

Ölçümleme şirketi olan DappRadar tarafından aktarılan bilgilere göre NFT oyunu olan Axie Infinity içinde toplamda 2 milyar dolarlık alım satım işlemi gerçekleşti. Söz konusu 2 milyar dolarlık alım satım işleminin hem oyunun geliştiricisi olan Sky Mavis ve hem de Axie Infinity'nin oyuncuları tarafından gerçekleştirildiğini de ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Axie Infinity oyunun karakterleri temelinde birer NFT.

Oyuncular bu karakterleri elde etmek ve diğer oyuncularla savaşlara girmek için ise gerçek para harcayarak NFT'leri satın alıyorlar. Oyuncuların sahip oldukları karakterleri geliştirebileceklerini de ekleyelim. Geliştirilen karakterler ise daha yüksek fiyatlardan diğer oyunculara satılabiliyor.

Bu sayede hem oyunun geliştiricisi olan Sky Mavis hem de oyuncular Axie Infinity üzerinden gelir elde etmiş oluyorlar. DappRadar tarafından aktarılan bilgilere göre Axie Infinity karakterlerinin NFT'leri üzerinden gerçekleşen satış işlemleri toplamda 2 milyar doları aşmış oldu. Karşılaştırmak gerekirse Sky Mavis, geçtiğimiz Ocak ayında sadece 100 bin dolar satış geliri elde etmişti.

DappRadar'ın bilgilerine göre Axie Infinity içinde NFT alım satımı yapan 615 bin kişi bulunuyor. 615 bin kişi toplamda bugüne kadar 4,88 milyon alım satım işlemi gerçekleştirdi. Axie Infinity NFT'leri için ortalama işlem fiyatının 420 dolar olduğunu da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.