Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Arjantin’de Bitcoin ve Kripto Para İşlemlerine Vergi!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Tüm dünyada kripto paralardan elde edilen kazançlar veya kripto para işlemleri için vergilendirme çalışmaları devam ederken; bazı ülkeler sektörle ilgili vergi rejimini netleştirdi. Bunlardan biri ise Güney Amerika ülkesi Arjantin.
Yerel haber organlarının yayımladığı karara göre çek vergisi kuralına tabi olarak her işlemden %0.6 oranında vergi alınacak. Buna göre ülkede banka hesabıyla kriptopara borsası aracılığıyla yapılan tüm alım-satımlar için %0.6 oranında vergi alınacak.

Bugüne kadar kripto para işlemleri, 2017 yılında uygulamaya konan sermaye kazancı vergisi kapsamında vergilendiriliyordu. Yeni vergi sisteminin Arjantin Pesosu ile işlem yapan yerli yatırımcılar için kripto para fiyatlarını artıracağı öngörülüyor.Arjantin Merkez Bankası Başkanı Miguel Pesce, eylül ayında yaptığı açıklamada; “Kripto paraların gelişimi konusunda endişeliyiz.” şeklinde açıklama yapmıştı. Ağustos ayında da Cumhurbaşkanı Alberto Fernandez; “Bitcoin’e hayır demek için bir sebep yok.” demişti. Arjantin’de 1.3 milyondan fazla kişi kripto paraya sahip bu da yaklaşık olarak toplam nüfusun %3’üne denk gelmektedir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Arjantin’de Bitcoin ve Kripto Para İşlemlerine Vergi! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.