Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Arjantin Merkez Bankası’ndan Bankanın Müşterilerine Kripto Yasağı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Arjantin Merkez Bankası-ndan Bankanın Müşterilerine Kripto Yasağı

Ülkede enflasyonun her geçen gün artmasıyla kripto para birimlerine yönelen Arjantin’de bankaların kripto para hizmetlerine yönelik yasaklar geldi.

5 Mayıs 2022 Perşembe günü Arjantin Merkez Bankası; bankaların kripto para hizmetlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyordu;

“Özel bankaların, Merkez Bankası tarafından düzenlenmeyen herhangi bir dijital varlık için hizmet sunması yasal değildir.”

Merkez Bankası’nın bu önemli duyurusu, Arjantin merkezli özel bir banka olan Banco Galicia’nın platformuna kripto paralarla alım ve satım seçeneği eklemesinden kısa bir süre sonra geldi.
Arjantin merkezli bir başka banka olan Brubank de geçtiğimiz aylarda müşterilerine benzer hizmetler sunmaya başlamıştı.

Arjantin Merkez Bankası aldığı bu karar ile finansal hizmet kullanıcılarını ve finansal sistem için oluşturulabilecek riskleri azaltmayı amaçladığını ifade etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Arjantin Merkez Bankası’ndan Bankanın Müşterilerine Kripto Yasağı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.