Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Arjantin IMF ile Kripto Para Anlaşması Yaptı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Arjantin IMF ile Kripto Para Anlaşması Yaptı

Arjantin’de yüksek enflasyon sebebiyle kripto para adaptasyonunun artmasının ardından meclis IMF’den alınacak 45 milyar dolarlık borç paketini onayladı. Arjantin’in IMF’ye yazdığı niyet mektubunda ise kripto para kullanımının zorlaştırılacağı maddesi yer alıyor.

Arjantin’de başta ABD dolarına endeksli sabit koinler olmak üzere kripto para adaptasyonu her geçen gün artıyor. Meclis ve senato bu sebeple IMF ile 45 milyar dolarlık borç anlaşmasını imzaladı. Kredi ise 2018’de alınan 57 milyar dolarlık borcun yeniden yapılandırılması için kullanılacak.

Kredi anlaşmasında taraflar bir de niyet mektubuna imza attılar. IMF yaptıkları anlaşmalarda niyet mektupları imzalayabiliyorlar. Bu mektuplarda ise ülkenin ekonomik politikasında hangi adımları atacağı yönünde bilgilendirmeler yapılıyor. Anlaşma IMF ve Arjantinli yetkililer arasında 3 Mart’ta imzalandı. Şu anda ise IMF yönetim kurulunun onayında.

Kripto Para Maddesi de Yer Alıyor​


Niyet mektubunda yer alan kripto para maddeleri de dikkat çekti. “Finansal dayanıklılığı artırmak” başlığı atılan bölümde kripto paralara ilişkin şu ifadeler yer alıyor;

“Finansal gücümüzü korumak adına; kara para aklanmasını, kayıt dışılığı ve aracısız işlem yapılmasını önlemek amacıyla kripto para kullanımını caydırma yönünde önemli adımlar atıyoruz”

Dijital Ödemelerde Kolaylık​


Ödemelerdeki maliyetlerin azaltılması için dijitalleşme çabalarının devam edeceği ve para kontrol mekanizmasının bu sayede kolaylaşacağı belirtildi.

Arjantin’de yıllık enflasyon %52 olup kripto para adaptasyonunun önemli derecede arttığı ülkelerden biri konumundadır. Ülkede özellikle enflasyondan korunmak isteyen kitlelerin Bitcoin ve USDT aldığı biliniyor.
El Salvador’a da Benzer Şartlarla Karşılaşmıştı​


IMF, Bitcoin’i yasal para ilân eden El Salvador’a da 1 milyar dolarlık kredi konusunda Bitcoin yasasının değiştirilmesi şartını koymuştu. El Salvador başkanı Bukele ise bu teklifi kabul etmemişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Arjantin IMF ile Kripto Para Anlaşması Yaptı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.