Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Arjantin Devlet Başkanı; Bitcoin’e Hayır Demek Zor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Arjantin devlet başkanı katıldığı bir röportajda dijital paralar ile Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı. Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez; Bitcoin fikrini doğrudan geri çevirmek için herhangi bir sebep bulunmuyor.

Alberto Fernandez, yerel haber kaynaklarından Caja Negra’ya verdiği röportajda; Arjantin’in kendi dijital merkez bankası parasını (CBDC) geliştirsi hakkında konuştu. Ayrıca El Salvador’a benzer şekilde Bitcoin gibi bir kripto parayı; yasal ödeme aracı olarak kabul etme ihtimalini değerlendirdi.

Fernandez Bitcoin’in, sahip olduğu 21 milyonluk kısıtlı arz ile enflasyon etkisini büyük ölçüde ortadan kaldırdığını şu sözlerle ifade etti; “Fazla ileri gitmek istemiyorum ama bu (fikre) hayır demek için bir sebep yok. Belki bu alınabilecek iyi bir karardır.”

Haziranın ayında kabul edilen yasa doğrultusunda El Salvador’da 7 Eylül itibarıyla, Amerikan doları ile birlikte yasal ödeme aracı olarak tanınacak.

Arjantin Devlet Başkanı, Bitcoin’in üstünde düşünülmesi gereken bir varlık olduğunu söyledi. Konuyla ilgili görüş ayrılıklarına değinen Fernandez yine de temkinli bir şekilde yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Perşembe günü Arjantin’de açıklanan resmi verilere göre; tüketici fiyatları hazirandan temmuza geçerken %3 artış gösterdi. Enflasyon, bir önceki yıla kıyasla %51,8 olarak açıklandı. Arjantin Merkez Bankasının anketine göre piyasanın yıl sonu enflasyon beklentisi de %48,4 düzeyinde.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.