Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Aralık’tan Bu Yana Kripto Fonlarına En Büyük Giriş

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Aralık-tan Bu Yana Kripto Fonlarına En Büyük Giriş

Bitcoin ile birlikte diğer kripto paralarda yaşanan artış, dijital fonlara da yansıdı. Aralık ortasından bu yana kripto para fonları, en büyük girişleri gördü. Bitcoin ise 98 milyon dolarlık girişle liderliği bırakmadı.

Özellikle kurumsal firmaların tercihi kripto para fonlarında bu hafta ciddi bir yatırım girdileri gözüktü. Her hafta dijital varlık fonlarındaki giriş ve çıkışları raporlayan Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetim şirketi CoinShares ise 25 Mart günü biten haftayla ilgili önemli veriler paylaştı.

Ethereum’da Haftalar Sonra Artıya Geçiş


Bitcoin’e bu hafta 97.8 milyon dolarlık girdi oldu. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum odaklı fonlarda ise haftalar sonra artıya geçildi. Ethereum fonlarına bu hafta 10.2 milyon dolarlık para girdi. Ayrıca Ethereum’da ay başından bu yana yaşanan fon çıkışı da bu haftaki yükselişle 28.8 milyon dolara düştü.

Solana’ya İlgi Büyük


Solana geçen sene yaptığı büyük fiyat hareketiyle inanılmaz bir yükseliş gerçekleştirmişti. Böylece Kurumsal firmaların ilgisini çekmeye başlayan fonlardan birisi oldu. 25 Mart günü biten haftada Solana dijital fonları tam 87.1 milyon dolarlık yatırım aldı ve Bitcoin’in ardından 2. sıraya geçti.

“Girişler Avrupa kaynaklı”


CoinShares şirketi geçen haftaki raporunda; fon çıkışlarının Kuzey Amerika bölgesi kaynaklı olduğunu belirtmişti. Rusya-Ukrayna savaşının fon çıkışlarında büyük etki sahibi olduğu detayı da belirtilmekteydi. Raporda bu haftaki para girişlerinin %76’sının Avrupa merkezli olduğu belirtildi. 147 milyon dolarlık para Avrupa’dan, 45 milyon dolar ise Amerika kıtalarından geldi.

Dijital fonlar arasında en çok tercih edilen kripto para ise Bitcoin. En büyük kripto paranın fonlarında şu anda 38 milyar dolarlık para bulunuyor. Ethereum da 13 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.