Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi AppLovin, Unity'i 20 milyar dolara satın almak istiyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Günümüzün en önemli iki oyun motorundan biri olan Unity'nin mobil içerik üreticilerinin uygulamalarını ölçeklenebilir hale getirmelerini sağlayan ironSource platformu ile birleşme kararı aldığını geçtiğimiz Temmuz ayında sizlere aktarmıştık.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise geçtiğimiz dönemlerde büyük satın almalar ile karşımıza çıkan AppLovin, Unity'i satın almak için teklif gerçekleştirdi. AppLovin tarafından yapılan teklife göre şirket, Unity'i satın almak için 20 milyar doları gözden çıkarmış durumda.

ironSource sorunu​


ironSource ve AppLovin'in rakip konumunda bulunduğunu da hatırlatalım. Edindiğimiz bilgilere göre AppLovin'in yaptığı teklifin geçerli olabilmesi için Unity'inin ironSource ile yaptığı birleşme anlaşmasını iptal etmesi gerekiyor. Hatırlatmak gerekirse Unity ve ironSource tarafından paylaşılan açıklamalara göre söz konusu birleşme anlaşmasının 2022 yılının 4. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Kısacası Unity, AppLovin'in 20 milyar dolarlık teklifini kabul ederse henüz tamamlanmayan anlaşma iptal edilecek. 20 milyar dolarlık teklif için henüz Unity tarafından olumlu veya olumsuz bir geri dönüş olmadığını da paylaşalım. Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan AppLovin CEO'su Adam Foroughi, AppLovin ve Unity'nin birlikte muazzam büyüme potansiyeline sahip pazar lideri bir iş yaratabileceğine inandığını dile getirdi.

Unreal Engine ile pazardaki en önemli oyun motoru olan Unity, 2004 yılında David Helgason, Joachim Ante, Nicholas Francis ve Raymond Yang tarafından San Franciso'da kuruldu. Unity oyun motorunun hem konsol hem PC hem de mobil platformlar da yer alan pek çok oyunun geliştirilme sürecinde aktif olarak kullanıldığını da ekleyelim. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 
Benzer konular Forum Tarih
A Teknoloji Haberleri 0 143

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.