Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın üst düzey yöneticilerinden Tony Blevins, bir TikTok videosunda söyledikleri nedeniyle kovuldu

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Son dönemde ülkemizde de sık sık bir video türüne denk geliyoruz. Bazı fenomenler, lüks araçların yanına yaklaşarak araç sahiplerine ne iş yaptıklarını soruyorlar. Bu videoların ABD'deki örneklerinden birinde bir TikTok fenomeninin kadrajına Apple'ın satın alma başkan yardımcısı Tony Blevins yakalandı. Tony Blevins'e ne iş yaptığı sorulunca Blevins, ofansif ve kaba olarak nitelendirilebilecek söylemlerde bulundu. Bu videonun viral hale dönüşmesinden sonra Apple, Blevins'i işten çıkardı.


Blevins'in kovulmasına neden olan açıklaması ise yaptığı işi "Arabalarla yarışırım, golf oynarım ve büyük göğüslü kadınları okşarım. Ama hafta sonları ve büyük tatil günleri izin alıyorum." şeklinde tanımlaması oldu. Aslında Blevins videoda Apple'da çalıştığını ve hatta kendi işini bile söylemiyor, ancak Blevins'in mütevazı olmayan tutumunun yöneticinin işten çıkarılmasına neden olduğu iddia ediliyor.

Bloomberg, videonun Apple'da bir iç soruşturma başlattığını ve bunun Blevins'in ekibinin başına geçmesiyle sonuçlandığını bildirdi. Haberde ayrıca, yorumların Apple'ın kadınların temsilini ve güçlendirilmesini artırma hedefleriyle uyuşmadığını düşünen bazı çalışanları kızdırdığı da belirtiliyor. Tony Blevins, Bloomberg'ün haberinde söylediklerinden rahatsız olanlardan özür diledi.

Apple, çalışanlarının sosyal medyada söyledikleri konusunda katı bir tutum sergiliyor. Bu yılın başlarında bir mühendis, telefonunu çaldıran birine teknik destek sunan viral bir video nedeniyle şirketin kendisini kovmakla tehdit ettiğini iddia etti. Buradaki tek fark, Tony Blevins'in kendi videosu kendinin yüklememiş olması. Bizlerin bu işten çıkarma süreciyle ilgili anladığı ise La Fontaine masallarından çıkarılabilecek bir sonuç gibi; "alçak gönüllülük erdemdir."

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.