Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın üst düzey yöneticilerinden Phil Schiller, Twitter hesabını kapattı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Gün geçmiyor ki Twitter'la ilgili bir haberle karşılaşmayalım. Elon Musk tarafından satın alınan sosyal medya platformu, hiç şüphesiz son dönemin en popüler mecralarından biri. Bunun en önemli nedenleri de söz konusu satın alma sonrası yaşanan işten çıkarmalar, platformdaki üyelik modellerinin değişikliği ve Twitter'ı birçok kullanıcının terk ediyor olması. Twitter hesabını kapatan son kullanıcılardan biri de Apple'ın üst düzey yöneticilerinden Phil Schiller oldu.

Phil Schiller, pazar günü Twitter hesabını kapattı. Kullanıcılar Phil Schiller'in kullanıcı adı olan "@pschiller" aramasını yaptıklarında, karşılarına "bu hesap mevcut değil" uyarısı çıkmaya başladı. Her ne kadar Phil Schiller hesabını kapatmış olsa da kendisinin 30 gün içinde hesabına geri dönme hakkı bulunuyor, eğer Schiller 30 gün içinde platforma geri dönmezse hesabı tamamen siliniyor.

Phil Schiller'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Aslında kendisi hesabını çok aktif de kullanmıyordu. Apple'ın üst düzey yöneticisi 2008'den bu yana aktif olan hesabını özellikle Apple ürünlerini, hizmetlerini, yazılımlarını ve girişimlerini tanıtmak amacıyla kullanıyordu.

Apple CEO’su Tim Cook'un ve diğer bazı üst düzey Apple yöneticilerinin ise hâlâ Twitter hesapları var. Yani direkt olarak şirketin Twitter'ı karşısına alması gibi bir durum söz konusu değil. Apple'ın resmi Twitter hesabına bakıp hiçbir tweet görmeyenler de şirketin tweet'lerini sildiğini düşünüyor. Ancak paylaşılan bilgilere göre bu hesap sadece sponsorlu içerikler için kullanılıyor. O nedenle herhangi bir tweet'in görünmemesi çok da şaşırtıcı değil.

Apple'ın Twitter ile ilgili düşüncesi kurumsal olarak nasıl seyredecek, henüz bir şey söylemek için çok erken. Ancak şirket olası bir Twitter aboneliği durumunda bundan finansal olarak kazanç elde edebilir. O yüzden neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.