Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın ücretli abone sayısı 935 milyona ulaştı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
iPhone, AirPods, MacBook, iPad, Apple Watch ve Apple TV gibi donanım ürünleri ile ön plana çıkan Apple'ın 2 milyar aktif cihaz sayısını aştığını gün içinde sizlere aktarmıştık. Sadece donanım ürünleri geliştirmeyen Apple, uzun yıllardır sunduğu servisler ile birlikte de önemli bir gelir elde ediyor.

Yılın ilk finansal çeyrek sonuçları ile birlikte açıklamalarda bulunan Apple, toplamda 935 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu duyurdu. Sadece bir çeyrek önce 900 milyon ücretli aboneye sahip olan Apple, 3 ay içinde 35 milyon ücretli abone kazandı. 1 yıllık süreye baktığımızda ise Apple'ın 2022 içinde toplamda 150 milyon ücretli abone kazandığını görüyoruz.

Hatırlatmak gerekirse Apple'ın sunduğu servisler arasında iCloud, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Fitness+, Apple One ve Apple Pay yer alıyor. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin servisleri, yılın ilk finansal çeyreğinde toplamda 20,8 milyar dolar gelir elde etti.

Bir önceki yılın aynı dönemine baktığımızda servislerin toplamda 19,5 milyar dolar gelir elde ettiğini görüyoruz. Kısacası Apple'ın servis gelirleri, bir yıl içinde yaklaşık yüzde 6 oranında artış yaşadı. Apple'ın paylaştığı bir diğer bilgi ise App Store abonelikleri ile ilgili oldu.

Aktarılan verilere göre App Store aboneliklerinde bir önceki yılın aynı döneminde oranla çift haneli büyüme gerçekleşti. Apple'ın en önemli servisleri arasında yer alan Apple Music'in kataloğunda önemli bir artış da yaşandı. Apple'ın paylaştığı verilere göre Apple Music platformunda 100 milyonu aşkın şarkı yer alıyor. Apple Music'in rakibi konumunda yer alan Spotify da geçtiğimiz günlerde ücretli abone sayısını açıkladı. Spotify tarafından aktarılan bilgilere göre platformun 205 milyon ücretli abonesi bulunuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.