Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Apple'ın sürücüsüz araç projesi Project Titan'ın başına Apple Watch'un eski yöneticisi geliyor

C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Ford, Apple'ın otomotiv odağındaki baş mühendisi Doug Field'ı işe almasının üzerinden sadece iki gün geçti. İddialara göre Apple sürücüsüz araç projesi 'Project Titan'ın başına Apple Watch'un eski yöneticisi eski Adobe CTO'su Kevin Lynch'i getirdi. Buna rağmen Lynch'in hala Apple'ın dünya çapındaki tüm operasyonlarını denetleyen Jeff Williams'a bağlı çalıştığı söyleniyor.

Deneyimli yönetici 2013'ten beri Apple'da çalışıyor. Lynch, Apple'ın önde gelen rakiplerinden Adobe'un CTO'su iken şirketin teknoloji bölümü ikinci başkanlığına getirildi. Temmuz ayında aracın yazılımını geliştirmeye yardımcı olmak için çalışmaya başladığı söyleniyor.

2015'te başlayan yolculuk...​


Otonom ve elektrikli araç üretme rekabetinden geri kalmak istemeyen Apple'ın "Apple Car" isimli bir elektrikli ve sürücüsüz bir otomobil üzerinde çalışmaya 2015'te başlamıştı. 2019 yılının Ocak ayında ise Apple'ın sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'ı sonlandıracağı ile ilgili haberler paylaşılmıştı. Aralık 2020'de projenin sonlandırılmayacağı açıklandı. Apple'ın sürücüsüz ve elektrikli otomobili 2024 yılında karşımıza çıkacağı iddialar arasındaydı.

Şu an için Apple Car'ın nasıl görüneceği ve ne gibi teknik özelliklere sahip olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Apple tarafından üretilecek olan otomobilin, otonom sürüş yeteneklerine ve gelişmiş bir pil teknolojisine sahip olacağı ve şirketin bu projede artık tek başına çalışmaya karar verdiği de iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.