Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın "Scary fast" etkinliğinden neler bekliyoruz?

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple'ın yeni Mac modellerini Ekim ayının son günlerinde tanıtabileceğini geçtiğimiz hafta sizlere aktarmıştık. 24 Ekim tarihinde ise konu ile ilgili bir duyuru paylaşan Apple, 31 Ekim tarihinde "Scary fast" isimli online bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.

"Scary fast" etkinliği çerçevesinde yenilenen Mac modellerinin ve uzun zamandır beklenen M3 çipinin tanıtılması bekleniyor. Bu haberimizde ise Türkiye saati ile 03.00'de başlayacak olan "Scary fast" etkinliğinde karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni modellere yakından bakıyoruz.

M3 çipi​


Scary fast etkinliğinin yıldızının M3 çipi olması bekleniyor. Bugüne kadar M3 ile ilgili pek çok sızıntı karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda ilk etapta 2023 içinde tanıtılması beklenen M3 çipinin 2024 yılına sarkabileceği ile ilgili gelişmeler paylaşılmıştı.


Scary fast etkinliğinin duyurulması ile birlikte neredeyse M3 çipinin 2023 yılı içinde tanıtılacağı da kesinleşmiş oldu. M3 çipinin ne gibi teknik özelliklere sahip olacağı konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. M3 çipinin etkinlik çerçevesinde tanıtılacak olan yeni Mac modellerinde kullanılması bekleniyor.

Yeni iMac​


Uzun zamandır Apple'ın yeni bir iMac modeli üzerinde çalıştığı konusunda bilgiler geliyor. Yenilenen 24 inçlik iMac modelinin Scary fast etkinliği kapsamında tanıtılması sürpriz olmayacaktır. Yeni iMac modeli, gücünü Apple tarafından geliştirilen M3 çipinden alacak.


Apple'ın 32 inçlik bir iMac modeli üzerinde çalıştığı konusunda sızıntılar da geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkmıştı. 2025 yılında tanıtılması beklenen yeni iMac modelinin 2017 yılında tanıtılan iMac Pro modelinin yerini alması bekleniyor. 32 inçlik iMac modeli de etkinlikte tanıtılabilir.

Yeni MacBook Pro​


MacBook Pro modellerinin de M3 çipi ile birlikte yenilenmesi bekleniyor. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman, daha önce Apple'ın M3 Max ve M3 Pro çipli MacBook Pro modelleri üzerinde çalıştığını paylaşmıştı.


31 Ekim tarihinde gücünü M3 çipinden alan yeni MacBook Pro modellerini görmemiz de sürpriz olmayacaktır. Yeni MacBook Pro modellerinin tasarım konusunda ne gibi yenilikler sunacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Yeni iPad Pro​


Apple'ın en sevilen ailelerinden iPad'in en gelişmiş versiyonu olan iPad Pro da M3 çipi ile yenilenecek ürünler arasında yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yıllarda iPad Pro modellerinin önce M1, sonrasında ise M2 çipi ile birlikte yenilendiğini görmüştük. Etkinlik çerçevesinde gücünü M3 çipinden alan yeni bir iPad Pro modelinin de tanıtılması bekleniyor. "Scary fast" etkinliği çerçevesinde tanıtılacak olan tüm ürün ve yenilikleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.