Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü gücünü realityOS'ten alacak

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
2022 yılında tanıtılması gereken Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili pek çok detayı geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. Söz konusu karma gerçeklik gözlüğünün bugüne kadar hakkında en çok bilgi sızdırılan teknoloji ürünlerinden biri haline geldiğini de ekleyelim.

Daha önce donanım ve teknik detayları ile ilgili bilgileri sızdırılan karma gerçeklik gözlüğünün kullanacağı işletim sistemi belli oldu. GitHub içinde ve AppStore yükleme kayıtlarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple tarafından geliştirilen karma gerçek gözlüğünün kullanacağı işletim sisteminin ismi realityOS olacak.




Şu an için Apple'ın üzerinde çalıştığı iki farklı proje bulunuyor. Bu projelerden ilk bu yıl tanıtılması beklenen karma gerçeklik gözlüğü. İkinci proje ise önümüzdeki yıllarda tanıtılması beklenen ve odağına artırılmış gerçeklik teknolojisini alan bir bir gözlük.

Apple tarafından geliştirilecek olan hem karma hem de artırılmış gerçeklik gözlüklerinin realityOS işletim sistemini kullanmaları bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse Tim Cook, geçtiğimiz haftalarda Apple'ın metaverse alanında çok fazla potansiyel gördüğünü ve bu konuda önemli çalışmaları olduğunu paylaşmıştı.

Uh what is Apple’s RealityOS doing in the App Store upload logs?

AR/VR confirmed? pic.twitter.com/Wp7XWieeEU

— Rens Verhoeven (@renssies) January 17, 2022



Bu nedenle, realityOS işletim sisteminin metaverse odaklı çeşitli özelliklere sahip olması da sürpriz olmayacaktır. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, geliştirilen karma gerçeklik gözlüğünün Mac seviyesinde işlem gücüne sahip olacağını ve başarılı bir karma gerçeklik deneyimi sunacağını paylaşmıştı.

Apple tarafından geliştirilen karma gerçeklik gözlüğü hem artırılmış hem de sanal gerçeklik teknolojilerine sahip olacak. realityOS ile birlikte sanal gerçeklik modu ve artırılmış gerçeklik modları içinde sorunsuz bir şekilde geçiş de yapılabilecek. realityOS ve karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.