Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü 2023 yılının Ocak ayında tanıtılabilir

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple CEO'su Tim Cook'un Apple'ın artırılmış ve karma gerçeklik çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunduğunu dün sizlere aktarmıştık. Bugün Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre ise Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü kısa süre içinde karşımıza çıkabilir.

Hatırlatmak gerekirse WWDC'yi kaçıran Apple karma gerçeklik gözlüğünün, piyasaya sürülme tarihi ertelendiğini ve 2023 yılının ikinci yarısında tanıtılabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Kuo tarafından aktarılan yeni bilgilere göre ise Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü 2023 yılının Ocak ayında resmen tanıtılacak.

Apple'ın iki farklı proje üzerinde çalıştığını da hatırlatalım. Bu projelerden ilki önümüzdeki Ocak ayında tanıtılması beklenen karma gerçeklik gözlüğü. İkinci proje ise ilerleyen yıllarda tanıtılması beklenen ve odağına artırılmış gerçeklik teknolojisini alan başka bir gözlük.

Herhangi bir bilgisayar veya istasyona bağlı olmadan tek başına çalışabilecek şekilde kullanıcılara sunulacak olan karma gerçeklik gözlüğünün 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olabileceğini de ekleyelim. Oyun, medya tüketimi ve iletişim odaklı olarak kullanılması beklenen Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün teknik detayları ile ilgili ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kuo'nun paylaştığı bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün sektörde bir devrim yaratması bekleniyor. Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün başarılı olup olamayacağını ise zaman gösterecek. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.