Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'dan sürdürülebilirlik adımı: Tüm silikon aksesuarların üretimi durdurulabilir

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Son dönemde sürdürülebilirlik kavramı birçok teknoloji devinin gündeminde. Bu kapsamda Apple'ın da tüm silikon aksesuarların üretimini durdurabileceği iddia ediliyor. Şirketin bu hamlesinin MagSafe'li iPhone Silikon Kılıf, Sport Band, Solo Loop ve AirTag Loop gibi aksesuarları da içermesi bekleniyor. Söz konusu söylenti, Apple ile ilgili birçok bilgiyi paylaşan "Kosutami" olarak bilinen Apple cihaz koleksiyoncusundan geliyor.

Apple'ın iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından deri iPhone kılıflarına son vermesi ve bunların yerine "FineWoven" olarak pazarlanan birinci sınıf bir malzemeden yapılmış aksesuarlar kullanması bekleniyor.

Silikon aksesuarların kullanımdan kaldırılmasının yakın bir zamanda gerçekleşmesi beklenmiyor, bunun yerine mevcut modellerin yeni renk seçenekleriyle yenilenmediği daha kademeli bir geçişle gerçekleşmesi bekleniyor. Örneğin; Sport Band, Apple Watch Series 9'un piyasaya sürülmesinin ardından yeni renk seçenekleriyle yenilenmeyebilir ve mevcut ünitelerin stokları tükenene kadar kullanılabilir. Apple'ın mevcut ürünlerinin yerine manyetik tokalı "FineWoven" Apple Watch kordonu gibi yeni aksesuar tasarımlarını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Tüm deri ve silikon Apple aksesuarlarının üretiminin durdurulmasının, daha çevre dostu malzemelere geçiş için daha geniş bir hamlenin parçası olduğuna inanılıyor. Apple'ın silikon kauçuk aksesuarları, deri muadillerine göre daha düşük karbon ayak izine sahip olsa da geri dönüştürülmüş herhangi bir malzemeden üretilmiyor. Floroelastomer gibi malzemelerin de ısıya dayanıklı özellikleri ve güçlü, çapraz bağlı yapıları nedeniyle geri dönüştürülmesinin zor olduğu bildiriliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.