Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, yasağın durdurulmasının ardından Apple Watch satışlarına devam ediyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
ABD'deki Apple Watch yasakları geçtiğimiz haftanın kayda değer teknoloji gelişmelerinden biri oldu. Bu süreçte neler yaşandığını bir kere daha hatırlatalım.

Geçtiğimiz haftalarda, bazı Apple Watch modellerinin ABD'deki satışlarının hem online hem de fiziksel kanallarda durdurulduğunu sizlerle paylaşmıştık. Ardından Apple'ın ABD'deki Apple Watch Ultra 2 ve Series 9'a yönelik yasağını temyize götürmesi gündeme geldi. Dün ise Apple Watch yasağının geçici olarak durdurulduğu bilgisi paylaşıldı.

Olaylar zincirinin son halkası olarak Apple, yasağın durdurulmasının ardından Apple Watch satışlarına devam etmeye başladı.

Bu haberle birlikte en yeni Apple Watch'lar bir kez daha doğrudan Apple'dan satın alınabilecek. Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 bazı fiziksel Apple mağazalarında yeniden satışa sunulacak ve cumartesi gününe kadar daha geniş çapta satışta olacak.

Satışların yeniden başlaması, federal bir temyiz mahkemesinin her iki cihazı da kapsayan satış ve ithalat yasağını durdurmasından saatler sonra gerçekleşti. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nun şirketin tıbbi cihaz üreticisi Masimo'nun patentlerini ihlal ettiğini tespit etmesinin ardından Apple'ın her iki ürünü de ABD'de satması yasaklanmıştı.

Temyiz mahkemesi, Apple'ın saatlerini geçici olarak satmaya devam edebileceğini söylerken, şirket saatlerinde önerilen değişikliklerin patent sorunlarını önleyip önlemeyeceği konusunda yanıt bekledi. ABD Gümrük ve Sınır Koruması'nın 12 Ocak'ta değişiklikler hakkında karar vermesi planlanıyor. Aksi takdirde mahkeme, patent anlaşmazlığını karara bağlayana kadar yasağı askıya alıp almamayı değerlendirecek.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.