Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple Vision Pro, bu yıl ABD dışındaki diğer ülkelerde de satışa sunulacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Şimdiye kadar yalnızca ABD'de satışa sunulan VR başlığı Apple Vision Pro'nun 2024 yılında diğer ülkelerde satışa başlayacağı kesinlik kazandı. Apple daha önce 2024 yılında Apple Vision Pro'nun daha geniş çapta satışa sunulacağının sinyalini vermişti. Tim Cook hafta sonu Pekin'de düzenlenen Çin Kalkınma Forumu'nda yaptığı konuşmada Çin'in yıl sonundan önce Apple Vision Pro'ya sahip olacak ülkelerden biri olduğunu dile getirdi.

Böylece Tim Cook, Apple Vision Pro'nun Çin'de piyasaya sürüleceğini doğrulamış oldu. Şu an için belirli bir çıkış tarihi veya fiyatlandırma açıklanmadı. Öte yandan bu yılın başlarında Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2024'ün Haziran ayından önce Apple Vision Pro'nun ABD dışında bir sürümünün hayata geçeceğini öne sürmüştü. Bu anlamda Çin,Apple Vision Pro'nun piyasaya sürüldüğü tek ülke olmayacak diyebiliriz.

İngiltere ve Avustralya dahil olmak üzere pek çok ülke, Çin ile aynı zamanda bir Apple Vision Pro sürümüne kavuşabilir. Ming-Chi Kuo'nun daha önce aktardıklarına göre; Apple, Vision Pro'yu Haziran ayında yapılacak WWDC'den önce ABD dışında piyasaya sürebilir. Böyle bakıldığında Vision Pro'nun daha geniş kullanıcı kitlesiyle buluşmasına yalnızca bir ya da iki ay kaldığını söyleyebiliriz.

Apple Vision Pro, 3 bin 499 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşuyor. Bu fiyatın neredeyse yarısı Apple Vision Pro'nun pahalı bileşenlerini karşılıyor. Apple Vision Pro'nun materyal listesi, her bir başlık için 1542 dolar olarak fiyatlandırılıyor. Bu da başlığın fiyatının yaklaşık yüzde 44'üne denk gelmekte. Apple Vision Pro'nun yeni ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ise merak konusu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.