Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Apple Music, 2021'in en çok dinlenenlerini açıkladı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Yıl sonuna doğru yaklaşırken birçok platform 2021'e dair merak edilen verileri paylaşmaya başladı. Bizler Spotify'ın "Wrapped" listelerini beklerken ilk hamle Apple Music'ten geldi. Dünyanın en popüler müzik streaming platformlarından biri diyebileceğimiz Apple Music'te bu sene en çok dinlenen şarkılar ve şarkıcılar açıklandı; aynı zamanda Apple, 2021'deki en iyi sanatçıları, üçüncü kez düzenlenen Apple Müzik Ödülleri kapsamında ödüllendirdi.

Açıklanan bilgilere göre 2021'in en çok dinlenen şarkısı K-pop grubu BTS'in "Dynamite" şarkısı oldu. Onu Olivia Rodrigo'nun "drivers licence" şarkısı ve Ariana Grande'nin "positions" şarkısı izledi. 2021'de en çok okunan şarkı sözlerinde ilk sırayı yine Olivia Rodrigo'nun "drivers licence" şarkısı aldı. Onu aynı sanatçının "good 4 u" şarkısı izledi. Üçüncü sırada ise Yuuri'nin "Dried Flower" şarkısı yer aldı.

Hatırlarsanız Apple, çalan müziği saniyeler içinde bulmamıza yardımcı olan Shazam uygulamasını 2018 yılında, 400 milyon dolara satın almıştı. Şu anda Apple bünyesinde bulunan Shazam'da en çok aranan şarkılar da teknoloji devi tarafından açıklandı. Buna göre Shazam'da en çok aranan şarkı Masked Wolf'un "Astronaut in the Ocean" adlı şarkısı oldu. Onu The Weeknd'in "Save Your Tears" adlı şarkısı ve Ed Sheeran'ın "Bad Habits" şarkısı izledi.

Tüm şarkıları aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.


Apple, aynı zamanda düzenlediği ödüller kapsamında 2021'in en iyi sanatçılarını da ödüllendirdi. Apple, The Weeknd’i Yılın Küresel Sanatçısı seçti, Olivia Rodrigo ise Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı, Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı ödülünü kazandı. Fransa’da yılın sanatçısı Aya Nakamura, Almanya’da yılın sanatçısı RIN, Japonya’da yılın sanatçısı OFFICIAL HIGE DANDISM, Rusya’da yılın sanatçısı Scriptonite ve Afrika’da yılın sanatçısı Wizkid oldu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.