Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple kendi iOS ve iPadOS uygulamalarını yorum ve değerlendirmeye açtı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Geliştiriciler ile yaşadığı sorunlar nedeniyle App Store özelinde pek çok değişikliğe giden Apple, bugün yeni ve önemli bir değişiklik ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi iOS ve iPadOS uygulamalarına App Store içinde yorum ve değerleme yapılabiliyor.

Fakat Apple tarafından üretilen birinci parti iOS ve iPadOS uygulamalarına geçtiğimiz aya kadar yorum ve değerlendirme yapılamıyordu. Geçtiğimiz ay bu durumu değiştirmek için önemli bir adım atan Apple, kendi geliştirdiği E-posta, Müzik, News, Stocks ve Hesap Makinesi uygulamaları için de yorum ve değerlendirme yapılmasına olanak tanımıştı.

Bugün ise geçen ay attığı adımı bir sonraki seviyeye taşıyan Apple, Telefon, Kişiler, Fotoğraflar, Mesajlar, Safari, Saat, Kamera, Apple Sağlık ve Dünya Saati gibi pek çok önemli uygulamasını da yorum ve değerlendirme yapılabilecek uygulamalar arasına ekledi.

Gerçekleşen değişik ile birlikte artık bu uygulamaların App Store içindeki sayfalarına girdiğimizde puan ve yorumlarını da görebiliyoruz. Bu adımın üçüncü parti uygulamalar ve Apple uygulamaları arasındaki rekabet açısından oldukça önemli olduğunu da belirtelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam