Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri ile fiyat politikasını değiştirebilir

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple'ın "Far Out" isimli etkinlikle birlikte iPhone 14 ailesini tanıttığını geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 14 ailesi, özellikle Pro modelleri ile birlikte önemli bir başarı yakaladı.

Pro modelleri için beklediğinin üzerinden bir talep alan Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinde ise beklediği ilgiyi bulamadı. Karşımıza çıkan yeni raporlara göre Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin beklenen talebin altında kalması nedeniyle iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri için fiyat politikasını değiştirebilir.

Raporda yer alan bilgilere göre Apple, bu yıl satışa sunacağı iPhone 15 modelinin fiyatını iPhone 14 modeline oranla daha düşük tutacak. Bu durumun temel nedeni ise iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin Pro modellerine oranla çok daha kötü bir satış performansı göstermesi.

Aynı durumun iPhone 15 ailesi için de yaşanmasını istemeyen Apple, iPhone 15 modelinin fiyatında değişikliğe gidebilir. Hatırlatmak gerekirse iPhone 13 modeli 699, aralarında neredeyse hiçbir fark olmayan iPhone 14 modeli ise 799 dolar fiyat etiketi ile satılıyor.

iPhone 14'ten tek farkı daha büyük bir ekran ve daha büyük bir batarya olan iPhone 14 Plus modelinin satış fiyatı ise 899 dolar. Pro modellerine oranla çok daha az özellik sunan iPhone 14 Plus modeli, iPhone 14 Pro'dan sadece 100 dolar daha ucuz. Bu durum ise kullanıcıların iPhone 14 Plus yerine iPhone 14 Pro modelini tercih etmesine neden oluyor.

Raporda yer alan bilgilere bu yılın Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin fiyatı bir önceki modellere oranla düşürülecek. iPhone 15 Plus modelinin 799, iPhone 15 modelinin ise 599 dolar seviyelerinden satışa sunulması sürpriz olmayacaktır.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.