Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, iPhone 14 Pro modelleri ile çentik tasarımı değiştirecek

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
2017 yılında karşımıza çıkan iPhone X modeli ile birlikte çentikli bir tasarıma geçen iPhone ailesi, 5 yıldır benzer bir tasarım anlayışı ile birlikte yoluna devam ediyor. iPhone 13 ailesi ile birlikte ise çentiğin boyutunu küçülten Apple, iPhone 14 modellerinde farklı bir tasarıma geçiş yapacak.

Hatırlatmak gerekirse iPhone 14 Pro modellerinin "hole-punch" ön kamera ile gelebileceğini geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Bugün Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre iPhone 14 Pro modellerinde hap ve "O" şeklinde iki ayrı bölme yer alacak.

Geçtiğimiz yıllarda pek çok Android modelin hole-punch ön kamera tasarımı ile karşımıza çıktığını sizlere aktarmıştık. Apple da yapacağı çentik değişikliği ile birlikte benzer bir tasarıma geçiş yapacak. iPhone 14 ve 14 Max modellerinde nasıl bir tasarım kullanacağı konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor.

"O" şeklindeki kısımda kamera, hap şeklindeki kısımda ise çeşitli sensörler yer alacak. İki bölme arasında ekranın devam ettiği bir boşluk yer aldığını da ekleyelim. Gurman'ın aktardığı bilgilere göre Apple, iki bölme arasında kalan boşluğu ise yazılımla dolduracak.


Apple'ın iPhone 14 modelleri ile birlikte gizlilik göstergelerini çentiğin içine taşıyacağını gün içinde sizlere aktarmıştık. Gizlilik göstergeleri iki bölmeler arasında bulunacak olan boşlukta yer alacak. Her Apple etkinliğinde olduğu gibi bu etkinlikte de gelişmeleri yakından takip ederek sizlere anlık olarak aktaracağız. 7 Eylül tarihinde görüşmek üzere!

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.