Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, çoğu çalışanı için maske zorunluluğunu kaldırıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Geçtiğimiz haftalarda son üç aylık kazancını açıklayan Apple, aynı zamanda büyük şirketleri satın alma fikrinden de uzak olmadığını belirtmişti. Covid-19'un en yoğun olduğu dönemden sonra hibrit bir düzende çalışmak isteyen, ancak çalışanların buna çok sıcak bakmaması nedeniyle ofise dönüş kararını sürekli erteleyen Apple, son olarak geçtiğimiz mayıs ayında, ofislere dönüş sürecini yavaşlatarak ortak alanlarda maske takma zorunluluğu getirmişti.

Apple, şimdi de çoğu kurumsal çalışanı için maske zorunluluğunu kaldırmaya karar vermiş gibi görünüyor. The Verge tarafından elde edilen şirket içi nota göre şirket, mevcut koşullar ışığında, çoğu yerde artık yüz maskesi takmaya gerek kalmayacağını söyledi.

Çalışanların tercih etmesi durumunda maske takmaya devam edebileceklerini belirten Apple, herkesin maske takıp takmama kararına saygı duyulması gerektiğinin de altını çizdi.

Maske zorunluluğunun kalkmasının yanı sıra şirketin ofise dönüş politikalarının ne olacağı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Normal şartlar altında Apple'ın son açıklanan işe dönüş politikasına göre çalışanların bir süre en az bir gün ofisten çalışması istenmişti. Buna göre 2 Mayıs'tan sonra çalışanların haftada iki gün ofisten çalışması zorunlu olacaktı ve bunların ardından 23 Mayıs'tan itibaren çalışanların haftada üç gün ofiste olması gerekecekti. Çalışanların, ofise girmekten rahatsız olurlarsa bir kez daha tamamen uzaktan çalışma seçeneğine sahip olacakları belirtilmişti.

Apple, ayrıca 2023'te işe alımları yavaşlatmayı planladığını açıklamıştı. Paylaşılan bilgilere göre Apple'ın bu kararının, şirket içindeki her ekibi etkilemeyeceği iddia edilmişti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.