Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple AR/VR başlıkları için ten tene teması tespit eden eldiven kullanımına odaklanıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Apple'ın tek donanımda buluşan artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) gözlüğü, yeni özelliklerle karşımıza çıkabilir. Birbirinden AR/VR başlıkları alanında birbirinden farklı patent başvurularında bulunan Apple, ten tene teması tespit etmek için eldiven kullanımıyla ilgili olarak bugün birden fazla patent aldı.

Patently Apple'ın paylaştığı bilgilere göre Apple'ın VR Eldivenleri bir imleci hareket ettirebilecek, sayfaları kaydırabilecek, bir belgeyi açabilecek ve arayüz üzerinde bir seçim yapabilecek. Ayrıca Apple AR/VR gözlükleri kullanılırken, tüm bu işlemler ten tene teması ile gerçekleştirilebilecek. AR/VR başlıklarında bulunan kamera veya radyo frekansı tabanlı bir sistemin parmakları izlemesi de mümkün olacak.


Patent başvurularında kullanılan ifadelere göre, Apple, iki Apple Watch benzeri giyilebilir teknolojinin ten tene teması tespit etmesine odaklanıyor. Bu örnekte Apple Watch'lardan biri algılama için kullanılırken, diğeri söz konusu jesti gerçekleştirmeye yarıyor.

Patent başvurularına bakıldığında söz konusu yaklaşımın, iki Apple Watch yerine, bir Apple Watch ve bir yüzük ile de hayata geçirilebileceğini görüyoruz.VR eldivenlerle birlikte çalışması planlanan yüzük, birilerini aramak, aramaları yanıtlamak, seçimler yapmak ve programları yayına almak için kullanılabilecek.

Yine de tüm bunların şu an için fikir aşamasında olduğunu söylemek mümkün. Bahsettiğimiz teknolojilerden hangilerinin ne zaman hayata geçeceği henüz bilinmiyor. Ancak Apple'ın tek bir günde aralarında AR/VR odaklı fikirlerinde bulunduğu 37 patent aldığını düşünürsek, Apple ve Meta'nın, metaverse inşa etmek için çok derin ve felsefi bir rekabet içinde olduğunu belirten Meta CEO'su Mark Zuckerberg hiç de haksız değil.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.