Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Apple, AppleGPT’de Test Aşamasına Geçti

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Apple, AppleGPT'de Test Aşamasına Geçti

Apple, AppleGPT’de test aşamasına geçti


Apple, son zamanlarda OpenAI’yi yakalamak için yapay zekâ araçlarına ağırlık vermiş durumda.

Apple, OpenAI gibi büyük şirketlere meydan okumak amacıyla AppleGPT’yi test ettiğini açıkladı.

Habere göre, Apple yapay zekâ araçları üzerinde çalışmaları sürdürürken yapmış olduğu teknolojiyi tüketicilere sunmak için henüz bir strateji belirlemiş değil.

Edindiğimiz bilgilere göre şirketin, yapay zekâ tabanlı sistemler oluşturmak adına kendi çerçevesini oluşturmuş durumda. Apple, mühendislerin “Apple GPT” adıyla isimlendirdiği bir sohbet robot hizmeti de oluşturdu.

Son zamanlarda Apple‘ın yapay zekâ konusunda büyük çaba göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Telegram CEO’su, Toncoin Hakkında Neler Söyledi?

Apple, diğer şirketlerin izinden mi gidiyor?


OpenAI’nin ChatGPT, Microsoft’un Bing AI’yi, Google Bard’ın ve piyasada yer almasının ardından Apple, bu teknolojiyle ilgili bir çalışma oluşturma konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı.

Apple’ın yapay zekâ ürünü olan Siri de son zamanlarda önemli bir yenilik ortaya çıkarmadı. Şirket böylelikle Siri’yi geliştirmek için yeni özellikleri de tanıttı. Yıl içerisinde mobil cihazlarda otomatik düzeltmenin sağlanabileceği bir sürümün piyasaya ortaya atılması bekleniyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde yaptığı açıklamada, yapay zekâ teknolojisinin büyük bir potansiyel oluşturmasına karşın, halen üstesinden gelinmesi gereken bazı sorunlar içerdiğini dile getirdi.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

Apple, AppleGPT’de Test Aşamasına Geçti yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.