Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, 2 milyar aktif cihaz sayısını aştı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Teknoloji dünyasının en popüler markaları arasında yer alan Apple, akıllı telefondan tabletlere kulaklıklardan laptoplara kadar pek çok farklı ürünü kullanıcılarına sunuyor. Apple tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin aktif donanım ürünü sayısı 2 milyarı aştı.

Hatırlatmak gerekirse Apple'ın aktif cihaz sayısı 2016 yılında 1 milyar barajını aşmıştı. Yaptığı başarılı satışlar ile birlikte hızlı bir şekilde aktif cihaz sayısını artıran Apple, 2020 yılında 1,5 milyar aktif cihaza ulaşmıştı. 2021 yılında ise 1,8 milyar aktif cihaza ulaşan Apple, 2022 yılı içinde 200 milyon aktif cihaz daha ekleyerek 2 milyar barajını geride bıraktı.

2 milyar aktif Apple cihazının içinde iPhone modellerinin yanı sıra AirPods modelleri, Mac ve MacBook modelleri, iPad modelleri, Apple Watch modelleri ve Apple TV modelleri gibi donanım ürünleri yer alıyor. Yılın ilk finansal çeyrek sonuçları ile birlikte açıklamalarda bulunan Apple CEO'su Tim Cook, Aralık ayında önemli bir dönüm noktasını geride bırakarak 2 milyar aktif cihaza ulaştıklarını paylaştı.

Karşılaştırmak gerekirse Android ekosisteminde çok daha fazla aktif cihaz bulunuyor. Google'ın 2021 yılında paylaştığı bilgilere göre Android ekosisteminde 3 milyarı aşkın aktif cihaz mevcut durumda. 3 milyarı aşkın Android aktif cihazın sadece Google Play mağazası içinde yer alan cihazlar olduğunu da ekleyelim.

Çin'de kullanımda olan Android cihazların Google Play mağazasına erişimi bulunmuyor. Çin'deki cihazları da kattığımızda ise Android ekosistemindeki aktif cihaz sayısı 3 milyarın çok daha üstüne çıkıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.