Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Anket Sonuçlarına Göre Amerikalıların Yüzde 25’i Kripto Paralara Yatırım Yapacak

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Anket Sonuçlarına Göre Amerikalıların Yüzde 25-i Kripto Paralara Yatırım Yapacak

Houbi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapor ABD vatandaşları arasında yapılan anket sonuçlarını içeriyor.

Raporda yer alan ve ABD vatandaşlarının arasında yapılan anket ilgi çekici sonuçlara sahip.

Ankette herhangi bir kripto para yatırımı olmayan ABD’lilerin %25’i bu alana yatırım yapmak istiyor. Kripto para yatırımı olan kesim ise, 2021 yılının iyi geçtiğini ifade ediyor.

Kripto para borsası Huobi, 13 Ocak’ta bir rapor yayımladı. ‘2022 Kripto Algısı’ başlıklı rapor, insanların kripto paralara olan bakış açıları ve yükselen trendler hakkında. Raporda kullanılan veriler ise Huobi tarafından yapılan anketin sonuçlarını içeriyor.

Ankete 18 yaş üzeri 3.144 ABD vatandaşına katıldı. Katılımcıların yüzde 47’si erkek, yüzde 53’ü ise kadınlardan oluşuyor. Katılımcıların çoğu 2021 yılının kripto paralar için verimli geçtiğini belirtiyor. Ayrıca katılımcıların yüzde 70’i kripto para yatırımına 2021 yılında başlamış.

Sonuçlara göre katılımcıların yüzde 47’si kripto para yatırımına sahip değil ve olmayı da planlamıyor. Yüzde 28’i kripto para yatırımına sahip. Geriye kalan yüzde 25’lik kısım ise bu piyasayı merak ettiklerini ve gelecekte yatırım yapmayı düşündüklerini belirtiyor.

Kripto paraların geleceği hakkında verilen cevaplar ise şu şekilde; Yüzde 47’si bu alanda yorum yapacak hakkında fikri olmadığını belirtti. Yüzde 23’ü bu piyasanın bir scam olduğunu düşünüyor. Yüzde 19’luk bir dilim kripto paraların gelecekte paranın yerine geçeceğine inanırken kalan yüzde 16’lık dilim ise alanın büyüyeceğini ama psrsnın yerine geçebilecek kadar olmayacağını ekledir.
Ankette kripto para yatırımcıların yüzde 37’si NFT ve DeFi’yi gösterirken, yüzde 36’sı ise Metaverse’ü geleceğin trendi olarak gösterdi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!Anket Sonuçlarına Göre Amerikalıların Yüzde 25’i Kripto Paralara Yatırım Yapacak yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
B Elektronik Para 0 205

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.