Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Anime odaklı NFT projesi Azuki'nin "Physical Backed Token"ı NFT pazarı için ne anlama geliyor?

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Anime destekli NFT projesi Azuki, "Physical Backed Token"ı duyurdu. Ekip dün paylaştığı Twitter göndersininde "Physical Backed Token" (PBT) protokolünü açıkladı. Bu açık kaynaklı protokol sayesinde zincir üstü varlıklar, fiziksel varlıklar ile ilişkilendirilebilecek.

Introducing the Physical Backed Token (PBT): an open source token standard tying a physical item to a digital token on the Ethereum blockchain. pic.twitter.com/iXavmJR5xv

— Azuki (@AzukiOfficial) October 17, 2022BEAN isimli kriptografik bir çip üzerinde çalıştıklarını aktaran ekip, çipin "sahiplenmek için tara" teknolojisine sahip olduğunu ifade etti. Böylece dijital token'lar fiziksel ürünlerle eşleşebilecek. PBT ile fiziksel ürünlerin merkeziyetsiz kimlik doğrulamasını gerçekleştirebilirken, ürünlerin sahiplik takibini de yapabileceksiniz.

Fiziksel destekli Token olarak çevirebileğimiz PBT'nin NFT koleksiyonerliğne fiziksel bir katman kazandırdığını söylemek mümkün. PBT ile koleksiyonerler NFT'lerin dijital ve fiziksel versiyonuna sahip olacak. Böylece ikincil saışlarda sadece dijital tasarıma sahip bir NFT'nin ötesinde fiziksel ürünler de el değiştirecek.

Azuki bu yeni protokol kapsamında piyasaya süreceği yeni koleksiyonunu da duyurdu. Azuki, Fiziksel olarak 9 adet 14 ayar altın kaykay ile ilişkili NFT koleksiyonu yayınlayacak. Bu arada Azuki'nin sitesinde fiziksel ürünlere yer verdiğini belirtelim. PBT, ekibin fiziksel ürünleri NFT'lere bağlamasını kolaylaştıracak.

NFT piyasası için önemli bir adım olarak görülen PBT'yi incelemek ve protoklolden yararlanarak projelerine özellikler eklemek isteyen geliştiriciler Github sayfasını inceleyebilir.

E-ticaret ve perakende şirketlerinin, lüks moda markalarının Metaverse'de nasıl konumlanabileceği paylaşırken NFT'ler üzerinden fiziksel ürün satışını pek çok kez gündeme getirdik. Henüz Metaverse'ün emekleme aşamalarında olduğunu düşünürsek, Web3 platformlarında NFT ile fiziksel ürün satışı için PBT'nin ideal bir çözüm olarak öne çıktığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.