Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Andy Murray, Refik Anadol ile Bir Araya Geldi

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Andy Murray, Refik Anadol ile Bir Araya Geldi

Wimbledon Şampiyonu, NFT Koleksiyonu İçin Refik Anadol ile Bir araya geldi


Dünyaca ünlü Wimbledon şampiyonu Andy Murray, NFT koleksiyonu için Refik Anadol ile buluştu. Andy Murray, Ethereum üzerinde resmi olarak bir Wimbledon sanat NFT’si başlatmak için harika işlere imza atmış olan sanatçı Refik Anadol ile iş birliği yaptı.

Andy Murray‘in tenis verilerinden yola çıkılacak olan “The Exposition” isimli proje, ünlü tenisçinin 2013 ve 2016 yıllarında Wimbledon Turnuvası’nda kazandığı iki Grand Slam zaferi dahil olmak üzere, 18 yıllık Wimbledon verilerinden ve benzersiz hareket yakalama çalışmaları kullanılarak oluşturuldu. Hatta bununla birlikte söz konusu proje, dijital sanat, spor ve veri biliminin dünyada ilk kez bir arada bulunması olarak tanımlanıyor.

Andy Murray’ın kariyeri, NFT’ler ile farklı bir anlam kazanıyor


The Exposition” için geliştiriciler, hareket, ses ve görsel verilerle birlikte elde edilen milyonlarca girdiyi kullanan benzersiz bir algoritma oluşturdu. Murray’nin devam eden Wimbledon kariyerinin “dramasını, rekabetlerini ve Şampiyonluk zaferlerinden” oluşuyor.

Murray ise resmi Twitter hesabı üzerinden “Wimbledon’da oynadığım her maçı kapsayan, verilerden ilham alan bir dijital sanat projesinde Wimbledon ve Refik Anadol Studio ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyorum” açıklamalarına yer verdi.

İlginizi çekebilir: Google’ın Seçtiği Meme Coin’ler Hangileri Oldu?

Üstelik önümüzdeki dönemde Murray, Wimbledon ve Anadol arasında başka iş birliklerinin de hayata geçirileceği ön görülüyor. Oluşturucular, Murray’nin son Wimbledon oyununda elde ettikleri verileri gelecekteki çalışmalarında kullanmak üzere kayıt altına aldıklarını belirttiler.

Sonuç olarak Modern Sanat Müzesi’nde (MoMA) devasa bir video duvarında sanata yer veren ödüllü “Unsupervised” sergisinin oluşturucusu Refik Anadol’un, projenin bir sonraki kısmında iş birliği yapmadan önce Wimbledon NFT koleksiyonunun açılışında yer alması bekleniyor.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

Andy Murray, Refik Anadol ile Bir Araya Geldi yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.