Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Website Tanıtım Ameliyatsız Kalça Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu içerik, konuyu başlatan üyemizin tavsiyesidir. MWTR ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

aleynayesim

Kıdemli Üye
Site Adı: Ameliyatsız Kalça Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Site URL: www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/kok-hucre-tedavisi-ile-protez-gerektirmeden-kalca-eklemi-tedavisi-41

Eklemlerdeki kıkırdak dokusunun yaşa bağlı olarak hasar görmesi, genellikle eklem içi sıvıda azalma ile birlikte ortaya çıkan bir durumdur. Bu hasar, eklem kıkırdağının incelmesi, eklem kenarlarında kemik çıkıntılarının oluşması ve eklem sıvısında azalma gibi sorunlara neden olabilir. Kalça kireçlenmesinde, özellikle kalça eklemlerinde meydana gelen deformasyon, kişinin hareket kabiliyetini ciddi şekilde kısıtlayabilir. Ameliyatsız kalça kireçlenmesi tedavisi kısmında kök hücre yöntemi çokça tercih edilmektedir. Bu süreç hastanın belirli bölgelerinden elde edilen kök hücreleri içerir. Bu bölgedeki yağ dokusu, zengin ve verimli kök hücreleri içerdiği için tercih edilir. Yağ dokusu, steril laboratuvar ortamında işlenir ve kök hücre bakımından zengin bir sıvı olan stromal vasküler fraksiyon elde edilir.

Elde edilen Kök Hücre SVF sıvısı, hastanın kendi canlı kök hücrelerini içerir ve hemen skopi adı verilen bir işlemle hastanın kalça eklemine enjekte edilir. Kök hücreler, bu bölgede çalışarak dokuları yenilemeye başlar. Ameliyatsız kalça tedavisi ile hastalar herhangi bir ameliyat geçirmeden mevcut durumlarında ağrıların hafiflediği görülür ve iyileşme süreci başlar. Bazı durumlarda ihtiyaç duyulması halinde, ikinci bir uygulama ile kök hücre tedavisi tekrarlanabilir. Kalçaya kök hücre tedavisi hakkında tüm bilgiler ve detaylar için ortocell.net/bilimsel-yayinlar/kok-hucre-tedavisi-ile-protez-gerektirmeden-kalca-eklemi-tedavisi-41 adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.