Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Website Tanıtım Ameliyatsız Avasküler Nekroz Tedavisi Hizmeti

Bu içerik, konuyu başlatan üyemizin tavsiyesidir. MWTR ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

aleynayesim

Kıdemli Üye
Site Adı: Ameliyatsız Avasküler Nekroz Tedavisi Hizmeti

Site URL: www.ortocell.net/bilimsel-yayinlar/avaskuler-nekroz-avnda-kok-hucre-tedavisi-62

Femur başının avasküler nekrozu genç hastaları etkileyen, ilerleyici ve kalça eklemini harap eden bir eklem hastalığıdır. Bu hastalık, femur kemiğinin baş kısmındaki kan akışının azalmasıyla ve zamanla hücre ölümüyle karakterizedir. Zamanla, femur başındaki yıkıcı değişiklikler nedeniyle femur başının çökmesi görülebilir. Bu durum, kalça ekleminde şiddetli ağrı ve eklem hareketlerinde ciddi kısıtlılıklara neden olabilir, bu da hastaların günlük aktivitelerini gerçekleştirmesini zorlaştırabilir. Ameliyatsız avasküler nekroz tedavisi hastalıklı veya hasarlı dokuları onarmak ve iyileştirmek için kullanılmaktadır ve AVN tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Bu tedavi, ölmekte olan femur başındaki nekrotik kemik dokusunun doğal iyileşmesini destekler.

Hastanın kendi göbek çevresi cilt altı yağ dokusundan elde edilen kök hücreler, operasyon odasında röntgen eşliğinde femur başındaki nekrotik kemik alanına enjekte edilir. Hastalar avasküler nekroz tedavisi enjeksiyonu sonrasında aynı gün evlerine gidebilir ve normal günlük aktivitelerine devam edebilirler. Kök hücreler, nekrotik femur başını onarmak için yenileme, iyileştirme ve onarma yetenekleri ile aktive olurlar. Ayrıca, yeni kılcal damarların oluşumunu destekleyerek kemikteki kan akışını ve kemiğin beslenmesini yeniden sağlayabilirler. Bu da femur başındaki avasküler nekrozun etkilerini önleyebilir. Ameliyatsız kalça kemiği çürümesi tedavisi, femur başındaki damarsal aktivitenin yenilenmesini ve femur başının yeniden kanlanmasını sağlayarak, AVN'nin ilerlemesini ve kalça ekleminde yıkıcı etkilerin oluşmasını engelleyebilir. Bu tedavi, cerrahi müdahale ve protez gereksinimini azaltabilir. Sizlerde ortocell.net/bilimsel-yayinlar/avaskuler-nekroz-avnda-kok-hucre-tedavisi-62 adresine tıklayabilirsiniz ve bilgi alabilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.