Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Amazon, üretimsel yapay zeka odaklı ücretsiz eğitimler sunmaya başladı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Üretimsel yapay zeka, son zamanlarda hemen hemen herkesin gündemi olmuş durumda. Bu kapsamda Amazon da üretimsel yapay zeka konusunda ücretsiz eğitimler sunmaya başladı. Şirketin "AI Ready" adlı girişimi, yapay zeka destekli proje yönetimi ve geliştirmeyi kapsayan sekiz ücretsiz eğitim içeriyor.

Paylaşılanlara göre Amazon, insanlara üretimsel yapay zekanın temellerini, yapay zeka etrafında projeler planlamayı ve Amazon'un CodeWhisperer yapay zeka kod oluşturucusunun nasıl kullanılacağını tanıtan ve teknik olmayan bir eğitim sunacak. Geri kalan eğitimler ise insanları AWS makine öğrenimi ve dil modelleri ile Bedrock AI uygulama üreticisi hakkında eğiterek Amazon'un yapay zeka teknolojisini Microsoft, OpenAI ve Google gibi büyük oyuncuların arasına sokmaya yardımcı olabilecek.

Amazon'un ücretsiz eğitimleriyle ilgilenen kişiler, AWS Educate sitesinden ilk üretici yapay zeka eğitimine ve CodeWhisperer'a girişe erişebiliyorlar. Üretimsel yapay zekaya giriş, AWS'de dil modelleri oluşturma, Amazon Bedrock'u kullanarak üretimsel yapay zeka uygulamaları oluşturma gibi eğitimlerin tamamına bu bağlantıdan ulaşmak mümkün. Amazon'un Transcribe konuşma-metin oluşturucusunu kullanmayı öğrenmek de dahil olmak üzere ücretsiz eğitimlerin geri kalanı AWS Skill Builder sitesinde yer alıyor.


Amazon, programları aracılığıyla 21 milyon kişinin AWS bulut bilişim becerileri konusunda eğitim aldığını söylüyor ve şirket, 2025 yılına kadar 2 milyon kişinin yapay zeka eğitimlerine katılacağını umuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.