Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Amazon, drone kargo hizmeti Prime Air'i California'daki müşterileri için başlatacağını duyurdu

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Amazon, drone kargo hizmeti Prime Air'i California'daki müşterileri için başlatacağını duyurdu. Lockeford bölgesinde yürütülecek proje için Federal Havacılık İdaresi (Federal Aviation Administration) ve yerel yetkililerden gerekli izinlerin alındığı açıklandı.

Prime Air ile sadece bazı özel ürünler taşınabileceği de belirtildi. Ama hangi ürün kategorilerin bu hizmete dahil olduğu açıklanmadı. 2-3 kiloluk paketleri taşıyabilecek kapasiteye sahip olan dronelar, saatte 50 kilometre yol katediyor. 120 metrelik irtifaya sahip. Drone ile sipariş edilen ürünlerin kargo adresinde yer alan geniş bir alana güvenli bir yükseklikte indirilmesi planlanıyor.

Drone sistemleri üzerine çalışan tek şirket Amazon değil. Geçen Mayıs ayında perakende devi Walmart, drone ile teslimat hizmetine altı eyalet daha eklediğini duyurdu. Şirket, Arizona, Arkansas, Florida, Teksas, Utah ve Virginia'da yıl sonuna kadar 4 milyon haneye ulaşmayı hedefliyor.

Şirket, gelecek yıldrone ile bir milyondan fazla paket teslim etmeyi planladığını açıkladı. Teslimatların haftanın her günü sabah 8.00'den akşam 20.00'ye kadar yapılacağını belirten şirket, ürünlerin 30 dakika içinde müşterilere teslim edileceğini söyledi. Şimdilik 37 mağazada verilmesi planlanan hizmetin ücreti ise 3,99 dolar olacağı dile getirildi.

Geçen Mart ayında ise Google'ın çatı şirketi olan Alphabet'in drone ile teslimat servisi Wing, şu ana kadar toplamda 200 bin teslimat gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.