Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Algorand Projelerine Yarım Milyar Dolarlık Fon

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Girşim sermayesi şirketi Borderless Capital, Algorand blokzinciri üzerinde inşa edilen projelerin geliştirilmesine katkı sağlıyor. Bu gelişim süreci için de 500 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.
ALGO Fund II, adındaki söz konusu fonda yeni jenerasyonun merkezsiz uygulamalarını güçlendiren dijital varlıklara yatırım yapacak. Ayrıca Algorand 2019 yılında, 200 milyon dolarlık Algo Fund I’i başlatmıştı.

Miami merkezli olan Borderless Capital girişim sermaye şirketi dün yaptığı açıklamada ALGO Fund II’yi duyurdu. Fonun, Algorand blokzinciri üzerinde yeni nesil merkezsiz uygulamaları güçlendiren dijital varlıklara yatırım yapacağını belirtti.

Projelerin içinde ise likidite madenciliği, kredi alma-verme ve getiri hasadı gibi ALGO merkezsiz finans ekosistemindeki sistemler vasıtasıyla sermaye elde edilebilecek NFT projeleri ile çeşitli inisiyatifler sunuyor.Borderless kurucu yönetici ortağı David Garcia konuyla ilgili; “Ekosistemin nasıl genişlediğini görmek bizi gerçekten şaşırtıyor. Ancak bunun sadece bir başlangıç olduğuna ve büyümeye devam etmek için önümüzde çok zaman olduğuna inanıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Miami merkezli firma 2019 yılının Haziran ayında ise 200 milyon dolarlık ALGO 1. Fonu’nu başlatmıştı. Aradan geçen yaklaşık 30 ayda ise fon yaklaşık 100 şirkete yatırım yaptı. Bunlar arasında Tinyman, Yieldly.Finance, Reach, Opulous ve Flare Network de yer alıyor. Borderless, şu anda farklı fonlar aracılığıyla Algorand projelerine toplamda 400 milyon dolarlık yatırımları olduğunu da belirtti.

Bilindiğiniz üzere Citibank’ın eski yöneticisi Matt Zhang; stratejik ortak olarak alındığında Algorand, tam 1,5 milyar dolarlık girişim fonu açıklamıştı. Merkezsiz finans projelerindeki veri aktarımının DeFiLlama sitesindeki rakamlara göre; Algorand’da şu an içinde bulunan 98 milyon dolarlık varlıkla en büyük 36. blokzinciri konumunda.

Buradaki 69 milyon dolarlık kilitli varlıkla Yieldly (YLDY), en büyük proje olarak yer alıyor. ALGO’nun şu anki fiyatı ise yaklaşık 1.86 dolar.

Algorand Projesi için NFT (Non-Fungible Token) Nasıl Oluşturulur?​


Son günlerde sıklıkla duyduğumuz Non-Fungible Token kısaca NFT gerçek dünyadaki somut nesneleri soyut hale getirme durumudur. NFT’leri dijital ortamda saklayabilir ve birçok platformda açık artırma ile satabilirsiniz.

Konuyla ilgili blog yazımızın devamına ulaşmak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Algorand Projelerine Yarım Milyar Dolarlık Fon yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.