Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Algorand Blok Zinciri İle Hava Kalitesini Ölçen Sensör Yaptı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Algorand blok zinciri destekli havanın kalitesi ölçen sensörün ilk testi Hong Kong’da yapıldı!

Hava kalitesini kaydeden şirket Fransa merkezli PlanetWatch. Şirket’in Twitter’da ilk test sensörünü Hong Kong’da gerçekleştirdiğini duyurdu. Açıklamalara göre Algorand blok zincirine sensör verileri doğrulandıktan sonra yazılmakta. hava temizleyicileri, verilerin kalitesine göre ödül olarak Planet token alacak. Ayrıca sensör sahipleri bireysel sensörlerden gelen verilere ulaşabilecektir. Normal kullanıcılar da şirketin web sitesindeki yayınlanan hava kalitesi verilerine ulaşabilecektir. Ancak sadece 0,72 kilometrekarelik bir alanda erişebilir.

PlanetWatch duyurusuna ve CEO’su Claudio Parrinello, “Asya şehirlerinin hava kalitesiyle yakından ilgileniyoruz. Hong Kong’da Algorand gibi çok güçlü ortaklarımız var.” şeklinde açıklama yaptı. Öte yandan Parrinello, yeni lokasyonlardaki sensörlerin; şirketin kalite gereksinimlerini karşılaması ve yerel düzenlemelere uyması gerektiğini belirtti. Asya’da projenin gelişimi için hazırlık sürecinde olduklarını ama sensörlerinin test edilmesi açısından hala yapacak işlerimiz var dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.