Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Algorand Blok Zinciri İle Hava Kalitesini Ölçen Sensör Yaptı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Algorand blok zinciri destekli havanın kalitesi ölçen sensörün ilk testi Hong Kong’da yapıldı!

Hava kalitesini kaydeden şirket Fransa merkezli PlanetWatch. Şirket’in Twitter’da ilk test sensörünü Hong Kong’da gerçekleştirdiğini duyurdu. Açıklamalara göre Algorand blok zincirine sensör verileri doğrulandıktan sonra yazılmakta. hava temizleyicileri, verilerin kalitesine göre ödül olarak Planet token alacak. Ayrıca sensör sahipleri bireysel sensörlerden gelen verilere ulaşabilecektir. Normal kullanıcılar da şirketin web sitesindeki yayınlanan hava kalitesi verilerine ulaşabilecektir. Ancak sadece 0,72 kilometrekarelik bir alanda erişebilir.

PlanetWatch duyurusuna ve CEO’su Claudio Parrinello, “Asya şehirlerinin hava kalitesiyle yakından ilgileniyoruz. Hong Kong’da Algorand gibi çok güçlü ortaklarımız var.” şeklinde açıklama yaptı. Öte yandan Parrinello, yeni lokasyonlardaki sensörlerin; şirketin kalite gereksinimlerini karşılaması ve yerel düzenlemelere uyması gerektiğini belirtti. Asya’da projenin gelişimi için hazırlık sürecinde olduklarını ama sensörlerinin test edilmesi açısından hala yapacak işlerimiz var dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam