Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Akın Babayiğit'in kurucuları arasında yer aldığı Tripledot Studios, 116 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
2017 yılında, Akın Babayiğit, Eyal Chameides ve Lior Shiff tarafından Londra merkezli olarak hayata geçirilen mobil oyun stüdyosu Tripledot Studios, 20VC liderliğindeki yatırım turunda 116 milyon dolar yatırım aldı. Access Industries, Lightspeed Venture Partners ve Eldridge'in de katıldığı yatırım turu sonrasında şirketin değeri ise 1.4 milyar dolara ulaştı.

Tripledot Studios, Woodoku ve Solitaire dahil olmak üzere hit oyunlarıyla her ay 25 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Şirketin CEO'su Lior Shiff, şirketin 2021'de gelirlerinin üç katına çıkardığını söylüyor. Şirket, 30 yaşın üzerindeki oyuncuları hedef alan liste başı oyunlar oluşturmak için veriye dayalı karar vermeye odaklanıyor. Tripledot Studios'un şu anda oyunlarında aylık 30 milyona yakın aktif kullanıcıya sahip olduğunun altını çizmekte de fayda var.

Lior Shiff, aldıkları yeni yatırımı yeni stüdyolar satın almak ve oyunları çok daha geniş bir kitleye ulaştırmak için kullanmayı planladıklarını açıkladı. Tripledot Studios, aynı zamanda gündelik oyunlar oluşturma konusunda en iyi şirketlerden biri olmayı hedefliyor.

20VC'nin yönetici ortağı Harry Stebbings yaptığı açıklamada, Tripledot'un başarılı olduğunu ve şirketin son derece kalıcı oyunlar oluşturmadaki büyüme hızının ve etkinliğinin eşsiz olduğunu dile getirdi. Şirketin kurucu ortaklarından Eyal Chameides ise Metaverse ve NFT oyunlarına konusunda şirketin karlı olduğunu ve gelecekteki satın almalar için iyi bir platforma sahip olduğunu söyledi.

Şirket bugüne kadar 10 farklı oyun hayata geçirdi. Tripledot Studios'un hem Londra'da hem de Minsk'de ofislere sahip olduğunu da belirtelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.