Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Advantan Krem

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Misafir
Cilt yüzeyinde oluşan veya cilt dokularında yaşanan rahatsızlıklardan geçmişten bugüne birçok insanın sağlık sorunları arasında yer almıştır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte cilt problemlerine uygun farklı içeriklerde ilaç üretimleri yapılmıştır. Bu anlamda bir cilt problemi olan egzama, uzun yıllardır insanoğlunun hayatında varolan ve birçok insanın da mücadele ettiği bir hastalıktır. Egzama hastalığının tedavisinde mucizevi bir şekilde tedavi eden Advanten Krem, uzman doktorlar tarafından kullanıma uygun görülen ve oldukça da etkili olan ilaç grupları arasında yer alır.

Egzama semptomlarının başlaması ve hastalığın yaşanması evresinde kullanılan Advanten Krem, reçete yordamı ile sadece eczanelerde bulunur. Krem içerdiği maddeler dolayısı ile yan etki yapacağından kesinlikle doktor tavsiyesi olmadığı takdirde kullanılmamaldır. Egzema semptomlarının görülmesi Advanten Krem kullanılacağı anlamına gelmez. Semptomalr kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden kullanılması gereken ilaçlar da farklı olabilir.

Advantan Krem İçerdiği MaddelerAdvantan Krem içerisinde Metilprednisolon maddesi bulundurduğundan doktor reçetesi ile satışı yapılır. Genel anlamda içerdiği madde dolayısı ile vücutta oluşan kızarıklık, şişlik ve iltihap oluşmasına neden olan kimyasalalrın etkisini en aza indirmek için hekimler tarafından tercih edilir. Ayrıca saç derisinde yaşanan problemlerin tedavisinde de kullanılan advanten Krem, cilt yüzeyine doğrudan uygulanır ve kısa süre içerisinde etkisini gösterir. İçerdiği madde dolayısı ile bazı kişilerde alerjik reksiyonlara sebep olan krem, içerisinde bulundurduğu maddeye karşı alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalı ve kullanılması durumunda mutlaka tedaviyi sürdüren doktora bilgi verilmelidir.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?Cilt hastalıklarından kaynaklı olarak doğan cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan Advanten Krem, birçok cilt hastalığında kullanılır. Bu anlamda genellikle birçok hastalığa tanısı konulan kuru, kaşıntı yapan ve kolaylıkla cilt tahrişi yaşanmasına sebebiyet veren, oldukça da yaygın ve kronik bir cilt hastalığı olarak kabul edilen atopik dermatit hastalığının tedavisinde kullanılır. Atopik dermatit hastalığı genellikle küçük çocuklarda görülse de yetişkinlerde görülme olasılığı da yüksektir. Şiddetli uykusuzlukları da beraberinde getiren bu hastalık, tedavi edilmediği takdirde günlük yaşantıyı oldukça zor bir duruma çevirir. Atopik dermatit tedavisinde Advanten Krem topikal immünsüpresif etkisi gösterdiğinden uzmanlar tarafından önerilir.

Advantan Krem iltihap azaltıcı, damar daraltıcı, alerjik önleyici ve kaşıntılı deri hastalıkalrı tedavisinde de oldukça etkilidir. Alerjik ve temastan dolayı yaşanan iltihaplar, akıntılı egzama, cilt yüzeyinde madeni para boyutunda ani olarak gelişen döküntüler, döküntülerin zamanla sebep olduğu egzamalar, kızaran deri yüzeyinde oluşan sarılıklar, hafif yağlı fakat kuru kabuklar halinde yaşanan döküntüler, çocuk egzaması, sinirsel nedenlerden dolayı yaşanan kabarıklar, ve mayasıl tedavisinde de Advanten Krem reçete edilir.

Advantan Krem FaydalarıDermatoloji kliniklerinde özel olarak üretilen ve genel anlamda egzama tedavisinde etkili olan Advanten Krem, tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile dermatit hastalıklarının tedavisinde de tercih edilir. Cilt yüzeyine sürülen ve günlük olarak tek doz kullanım ile etkisini gösteren krem, endojen kortizol salgılanmasına yol açar ve bu sebep ile yan etkileri de oldukça azdır. Yan etkilerinin hemen hemen hiç olmaması ve görülen kişilerde de hafif atlatılması nednei ile çocukların tedavisi için de en doğru ilaç seçimleri arasında yer alır. Sıklıkla krem olarak tercih edilen ilaç yağlı merhem ve çözelti olarak da bulma imkanı vardır.

Advantan Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi GerekenlerAdvanten Krem içerdiği maddeden dolayı çok fazla bir yan etkisi bulunmasa da kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok husus yer alır. Advanten Krem el yordamı ile cilt yüzeyine uygulansa da göz ile temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Kremin kullanımı sırasında kişilerde kutanöz atrofi belirtisi görüldüğünde tedavi sonlandırılmalıdır. Advanten Krem daima doktorun uygun olduğu zaman aralığınd ave doz miktarında alınmalı, ilaç kullanılmadan önce hamilelik veya emzirme durumları var ise doktora mutlaka bilgisi verimelidir. Kişi vitamin veya bitkisel ürün kullanıyor ise Advanten Krem kullanımında ürünlerin kullanımını durdurmalıdır.

Advantan Krem Faydaları

Advantan Krem

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?Advanten Krem, öncelikle doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalı ve kesinlikle doktor bilgisi dışında doz artışı veya eksikliği yapılmamalıdır. Cilt yüzeylerine topikal olarak uygulanan krem, aynı zamanda doktorun uygun gördüğü tedavi süresince kullanılır. Advanten Krem genellikle doktor tarafından hastalara günd ebir defaya mahsus ince bir tabaka halinde uygulanması uygun görülür. Bu anlamda kremin kullanım aşamasında ortalama 12 hafta uygun görülür. Kremin kullanımı sonrası devam eden egzama şikayetlerinde doktor bilgisi dahilinde kremin kullanımına devam edilebilir.

Advantan Krem Yan EtkileriDeri hastalıklarını önlemek amaçlı ve deri hastalıklarının tedaviisnde kullanılan Advanten Krem, egzama hastalıklarının tedavisinde kullanım için de sıklıkla tercih edilir. Krem içerdiği madde gereğince kullanılan hastalar da belli ve ciddi sağlık problemlerine yol açabilecek yan etkiler görülmez. Fakat tüm ilaçlar da yaşandığı gibi Advanten Krem kullanımında da akne, kırmızılık, kaşıntı hissi, renksiz cit ve ani gelişen cilt tüylenmeleri görülebilir. Nadir olarak görülen bu etkenler yaşandığı takdirde mutlaka doktora bilgi verilmelidir. İlaçta çok görülmemesine rağmen ciddi tahrişler ya da ilaç kullanımından dolayı ciddi rahatsızlıklar yaşanırsa mutlaka tıbbi müdahale gerekir.

Advantan Krem Ve Losyon Farkı Nedir?Advanten Krem, doktorlar tarafından genellikle hastalara merhem olarak verilir. Krem şeklinde satılan Advanten, aynı zamanda eczanelerde losyon halinde de bulunur. Her iki çeşidinde de ilaç etken maddesi aynıdır. Bu sebep ile losyon ya da krem kullanımı egzema ve aletjik temastan dolayı oluşan iltihapları nedeni ile kullanılır. Krem şeklinde satılan ürün genellikle yağlı ciltlerde kullanım için uygun olurken, kuru ciltlerde losyon kullanımı daha uygundur. Doktor ilacı reçete ederken mutlaka cilt yapısının bilgisi doktora söylenmelidir.

Advantan Krem Hangi İlaçlar İle KullanılmamalıCilt yüzeyine doğrudan uygulanan ve etki eden Advanten Krem, ağız yordamı ile alınan ve içerik maddesi olarak aynı olmayan ilaçlar ile kullanımı uygundur. Eğzama tedaviisnde kullanılan ve dermatit hastalıklarının tedavisnde kullanılan kremler ile beraber kullanılacaksa doktor bilgisi dahilinde gerçekleşmelidir. Ayrıca kimyasal madde olan parfüm ve yumuşatıcı tarzı deterjanların kullanımına tedavi süresiince son verilmelidir.

Advantan Krem FiyatıDermotolojik kliniklerinde üretilen ve cildiye uzmanları tarafından hastalara sıklıkla reçete edilen Advanten Krem, etkilerinin yanı sıra fiyat olarak da her bütçeye uyum sağlıyor. Oldukça düşük bir fiyata ship olan krem, sigorta kapsamına da giriyor. Advanten Krem reçete olmadan satın alınmaz ve sadece eczanalerde 30 gramlık tüpler halinde satılır.

Kaynak : AlemiKadın
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.