Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Adobe, Figma'yı satın almaya hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Adobe, ekiplerin favori çevrimiçi tasarım araçları arasında yer alan Figma'yı satın almaya hazırlanıyor. Bloomberg'ün aktardığına göre, konuya yakın kaynaklar, satın alma anlaşmasının yakında tamamlanacağını ifade ediyor.

Kaynaklara göre anlaşma Perşembe günü duyurulabilir. Figma'nın anlaşma kapsamında 15 milyar dolar değerlemeye ulaştığı da belirtiliyor. Her iki tarafın da anlaşma üzerinde çalışmaya devam ettiğini eklemekte fayda var. Yani anlaşma hala değişime uğrayabilir.

Şu an için Adobe ve Figma sözcüleri konu hakkında bir açıklamada bulunmadı. Tasarım ekiplerinin, birlikte site ya da uygulama tasarlamasını sağlayan Figma, şimdiye kadar Airbnb, Google, Netflix ve Twitter dahil olmak üzere pek çok önemli şirkete hizmet verdi. Girişimin yatırımcıları arasında Kleiner Perkins, Index Ventures ve Greylock Partners önemli isimler bulunuyor.

Adobe'nin son yıllarda satın aldığı şirketlerle gündeme geldiğini hatırlatalım. 2018'de Marketo ve Magneto'yu satın alan Adobe, Workfront satın alması ile birlikte pazarlama alanında iki yıl içinde toplamda 8 milyar dolar yatırım yaptı. 2021 yılına gelindiğinde ise Adobe, video prodüksiyon yazılımı sunan Frame.io'yu yaklaşık 1.3 milyar dolara satın aldı. Buna ek olarak Behance'e Polygon entegrasyonu getiren Adobe, Web3 trendini yakından takip eden şirketler arasında yerini aldı. Figma satın alması, Canva gibi hazır tasarım şablonları araçlara karşı Adobe'nin yerini sağlamlaştırmasını sağlayabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.