Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD’de 3.5 Trilyon Dolarlık Bütçe Planını Kabul Edildi!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
1.2 trilyon dolarlık altyapı desteği dün kabul edildi. Paketin bütçe tamamlayıcısı olarak görülen ve içinde sağlık harcamalarıyla iklim konusundaki teşviklerin olan neredeyse 3.5 trilyon dolarlık.

ABD Senato başkanı Joe Biden’ın 3.5 trilyon dolarlık harcama bütçesini 50’ye 49 oyla kabul etti. Kanun tasarısı ülkedeki yoksulluğu azaltacağı düşünülüyor. Özellikle yaşlılar için sağlık ve bakım hizmetlerinin artırılması ve doğayı koruma gibi konulara devlet dahil olacak.

Bütçe planında kripto paraların vergilendirilmesi başlığında 1.2 trilyon dolarlık altyapı harcama paketi kabul edilmişti.

Bitcoin fiyatında ise iki harcama bütçesinin kabul edilmesine herhangi bir reaksiyon göstermedi. Ancak Senato’nun bu bütçe planı 50’ye 49’luk bir oy oranıyla; 14 saatlik yoğun tartışmaların ardından onay verildi. Uzmanlar, altyapı planının ve 3.5 trilyon dolarlık bütçenin haftalarca hatta aylarca geçmesini beklemediklerini belirtti.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.