Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD Yasa Tasarısı Salvador’dan Gelecek Riskleri Azaltmayı Planlıyor

A

Aylin Canel

Misafir
ABD Yasa Tasarısı Salvador-dan Gelecek Riskleri Azaltmayı Planlıyor

Üç ABD senatörü El Salvador’dan kaynaklanabilecek riskleri azaltmak için bir yasa tasarısı sundu. Raporda; El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesinin iç işleyişi detaylandırılıyor.

16 Şubat’ta sunulan yasa tasarısının amacının, ABD finansal sistemine yönelik riskleri azaltmak olduğu belirtildi. Yasa tasarısını sunan senatörler; Jim Risch, Bill Cassidy ve Bob Menendez. Senatör Jim Risch hazırladığı raporda şu açıklamalarda bulundu;

“ABD’nin ticaret ortağı olan El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimsemesi, ekonomik istikrar ve finansal bütünlük hakkında endişe uyandırıyor.”

Senatör Cassidy ise El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinin kara para aklama kartellerine imkan sağladığını belirtti. Yasa tasarısı yürürlüğe girerse El Salvador’dan 60 gün içinde, siber güvenlik ve finansal istikrara ilişkin rapor vermesi istenecek.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele yasa tasarısına tepki gösterdi. Bukele Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;


OK boomers…

You have 0 jurisdiction on a sovereign and independent nation.

We are not your colony, your back yard or your front yard.

Stay out of our internal affairs.

Don’t try to control something you can’t control
😉

Risch, Menendez, Cassidy Introduce Legislation to Mitigate Risks of El Salvador’s Adoption of Bitcoin | United States Senate Committee on Foreign Relations

— Nayib Bukele
🇸🇻
(@nayibbukele) February 16, 2022


“Egemen ve bağımsız bir ulus üzerinde yargı yetkiniz yok. Biz sizin koloniniz, arka ya da ön bahçeniz değiliz.”

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.