Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD, Xiaomi'yi kara listeden çıkardığını duyurdu

A

Arden Papuççiyan

Misafir
ABD'nin bazı Çin merkezli teknoloji şirketlerine karşı ambargo uyguladığını ve bu şirketleri kara listeye aldığını sizlere daha önce aktarmıştık. İlk etapta Huawei ile başlayan ambargo süreci geçtiğimiz yıl ise Xiaomi için de uygulanmaya başladı.

Kara lise kararının uygulanmasının ardından ise geçtiğimiz Şubat ayında Xiaomi, ABD'yi haksız yere kara listeye alınması nedeniyle dava etti. Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise dava sürece sona erdi ve ABD yönetimi, Xiaomi'yı kara listeden çıkardığını duyurdu.

ABD'nin Güney Karolina eyaletinin başkenti olan Columbia'da gerçekleşen dava sonucunda Xiaomi'nin "Komünist Çin askeri şirketi" olmadığı yönünde karar verildi. Xiaomi şirket sözcüsü Lei Jun tarafından yapılan açıklamalara göre Xiaomi'nin küresel kullanıcılarının, ortaklarının, çalışanlarının ve hissedarlarının verdikleri güven ve destek için minnettar olduğunu belirtti.

Jun, kullanıcılara güvenilir tüketici elektroniği ürünleri ve hizmetleri sunmaya ve dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojiyle daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak için durmaksızın dürüst fiyatlarla harika ürünler üretmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Tıpkı Xiaomi gibi Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan Huawei'in hala ABD'nin kara listesinde yer aldığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.