Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD Kripto Varlıklar ile İlgi Yasa için Hazırlanıyor

B

Buğra Töge

Misafir
ABD yıllık savunma bütçesine kripto para hükmünün eklenmesi yasa tasarısı Temsilciler Meclisi tarafından kabul edildi.

Geçtiğimiz aylarda çok tartışılan kripto paralardan vergi alınması hakkında tasarının ardından bu kez da savunma bütçesine kripto paraların eklenmesi söz konusu. Bu konuda hazırlanan bir yasa tasarısının içerisinde kripto para hükmü de yer alıyor. Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği tasarının kanunlaşmasına kesin olarak bakılıyor.

Senatör Patrick McHenry, ABD’nin uluslararası yarışta geri kalmaması için kripto varlık regülasyonlarının net olması gerektiğini savundu. ABD’de savunma ile ilgili tasarılar her iki partinin de oy birliği ile kabul edildiği için bu tasarının da yasalaşması bekleniyor.

Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği yasa tasarısında hangi kurumun kripto varlık piyasasını denetleyeceğinin netleşmesi talep ediliyor. Tasarının yasalaşması halinde 90 içinde ABD Menkul Kıymetlerve Borsa Komisyone (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubunun oluşturulması bekleniyor. Çalışma grubunun temel amacı mevcut regülasyonların piyasalar üzerindeki etkisinin analiz edilmesi ve ABD’nin bu alandaki rekabet gücünü nasıl etkilediğini ortaya koyan bir rapor hazırlanması olacak.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.