Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto benzeri dijital doların gelişmesinin yıllar alacağını söyledi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçtiğimiz gün dijital varlıklarla ilgili ilk kez konuştu. Yellen, dijital doların fiziksel nakitle karşılaştırılabilir güvenilir bir para haline gelebileceğini söyledi. Hazine Bakanı, dijital doların gelişmesinin yıllar alacağını söyleyerek, dijital varlıkların hızla yayılmasını ele almak için düzenleyici planlarını geliştirdiklerini ve politika yapıcıların kasıtlı bir yaklaşımı benimsediklerini söyledi.

ABD'li düzenleyiciler, ABD para biriminin dijital bir versiyonu da dahil olmak üzere dijital varlıklarla ilgili bir dizi konuda öneriler sunmak amacıyla altı aylık bir inceleme yürütüyor. Söz konusu girişim, Başkan Joe Biden'ın emriyle başlatıldı. Yellen ise sonuçların ne olacağını henüz bilmediğini; ancak bunun yıllarca geliştirmeyi gerektirecek büyük bir tasarım olduğunu söyledi. Yellen, dijital varlıkları düzenlemek için yeni bir çerçevenin oluşturulmasına rehberlik edilmesi gerektiğini söyledi. Hem inovasyonu teşvik etmenin hem de tüketicileri, yatırımcıları ve finansal istikrarı korumanın gerekliliğine değindi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, mevcut kripto piyasasıyla ilgili olarak sabit paralarla yapılan işlemler gibi konulardaki belirli endişelere dikkat çekti. Bu kapsamda da Iron Finance çalışmasına atıfta bulundu. Iron Finance, TITAN tokeninin arkasındaki şirket olarak biliniyor. Grubun ana amacı ise DeFi uygulamaları için IRON olarak bilinen 1 dolarlık stablecoin sağlamaktı. Ancak IRON stablecoin, 1 dolardan 69 sente düşmüş ve beklenen sabitlenme gerçekleşmemişti.

Yellen, düzenleyiciler yeniliklere ayak uydurmaya çalışırken, oluşturdukları kuralların teknolojik olarak tarafsız olması gerektiğini de vurguladı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.