Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

7 En İyi Telifsiz Stok Müzik – Ses – Şarkı Siteleri (Ücretli – Ücretsiz)

  • Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Bu yazıda hazır telifsiz stok müzik, ses ve şarkı siteleri arayanlar için kılavuz olsun diye dünya çapında en çok tercih edilen, en popüler ve lisanslı – lisanssız en iyi stok müzik siteleri listelemesi yaparak detaylı bir derleme oluşturdum. Ücretli telifsiz müzik sunan stok sitelerin yanında ücretsiz stok müzik indirebileceğiniz siteleri de alternatif olarak listeye ekledim.

Ücretli En İyi Stok Müzik Siteleri

En İyi Stok Müzik Sitesi
1

Adobe Stock - Telifsiz Müzik

Adobe Stock

İçerik: 1+ Milyon Stok Müzik
Dil: İngilizce – Türkçe
Ücretlendirme: Abonelik & Kredi
9.810
Sitesine git
2
Telifsiz Youtube Müzikleri - AudioJungle

AudioJungle

İçerik: 750+ Bin Stok Müzik
Dil: İngilizce
Ücretlendirme: Müzik başı değişen fiyatlar
9.610
SİTESİNE GİT
3
Telifsiz Ark Plan Müzikleri - ShutterStock

ShutterStock

İçerik: 2+ Milyon Stok Müzik
Dil: Türkçe
Ücretlendirme: Abonelik & Kredi
9.510
SİTESİNE GİT
4
Telifsiz Müzik Bulma - Pond5

Pond5

İçerik: 1+ Milyon Stok Müzik
Dil: İngilizce
Ücretlendirme: Abonelik & Kredi & Müzik Başına
9.510
SİTESİNE GİT

En İyi Ücretsiz Stok Müzik Siteleri

En İyi Ücretsiz Müzik Sitesi
1
Youtube için Telifsiz Müzik Bulma - Pixabay

Pixabay

İçerik: 50+ Bin Stok Müzik
Dil: Türkçe
Ücretlendirme: Ücretsiz
8.810
SİTESİNE GİT
2
Telifsiz Youtube Müzikleri - Mixkit

Mixkit

İçerik: 1+ Bin Stok Müzik
Dil: İngilizce
Ücretlendirme: Ücretsiz
8.510
SİTESİNE GİT
3
Youtube Telifsiz Müzik Ücretsiz - Youtube Studio Ses Kitaplığı

Youtube Studio Ses Kitaplığı

İçerik: 1+ Bin Stok Müzik
Dil: Türkçe
Ücretlendirme: Ücretsiz
8.410
SİTESİNE GİT

Özellikle müzik piyasası telif hakları konusunda çok sıkı. Dijital parmak izi yöntemi ile sosyal medya mecralarında kullanılan telif hakkına tabi olan müzikler anında tespit edilebiliyor. Bu durumda ya müziği sıfırdan yapmak ya da telif sahibi kişiye her kullanım için tekrar tekrar ödeme yapmak gerekiyor.

İşte stok müzik siteleri de telif hakkı olan profesyonel ve yüksek kaliteli müzikleri, bir kez ödeme yapıp her kullanıldığında ödeme yapılmasına gerek olmadan gerek kişisel gerek ticari amaçlı projelerde tekrar tekrar kullanılabilmesine olanak sağlayan, Royalty Free yani telifsiz müzikler sunuyorlar.

Böylece müzik konusunda devasa bütçeler harcamanın önüne geçerken zamandan da tasarruf edilmesini sağlıyorlar.

Hemen altta, üstte liste olarak paylaşılan ücretli – ücretsiz en popüler telifsiz müzik stok siteleri için başlık başlık detaylı açıklamaları da ayrıca inceleyebilirsiniz.Adobe Stock – stock.adobe.com/tr/audio

Adobe Stock - Stok Müzik Siteleri

Telifsiz Müzikler – Adobe Stock

İçerik: 1+ Milyon Stok Müzik

Dil: Site ara yüzü İngilizce fakat stok müzik aramaları Türkçe yapılabiliyor.

Ücretlendirme: Aylık ve yıllık abonelik paketleri, ayrıca kredi paketleri

İncele: Şuradan Türkiye resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Adobe Stock, kütüphanesinde 1 milyondan fazla Royalty free yani telifsiz müzik bulunduran en iyi stok müzik siteleri arasında ilk sıradadır.

Zaten Adobe firması web tasarım, video düzenleme, ses düzenleme gibi alanlarda Photoshop, Premiere Pro, Audition gibi yazılımları ile sektör lideri konumundadır. Bu liderliğini, Adobe Stock sitesinde topladığı birbirinden profesyonel stok müzik, fotoğraf, video gibi stok materyallerle de sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Adobe Stock kütüphanesinde agresif, atmosferik, dramatik, dinamik, çılgın, cüretkar, soft, doğal, korku, sevimli, slov gibi modlarda ve arka plan müziği, akustik, blues, klasik, folklorik, dans, elektronik, hip-hop, film, caz, latin gibi daha birçok kategoride, ihtiyacınıza uygun süre ve tempo değerlerinde stok müzik bulmanız mümkün.

Bu müzikleri arama terimlerinizi mevcut stok müziklerle eşleştiren bir yapay zeka aracı olan Adobe Sensei sayesinde hiç zorlanmadan kısa sürede bulabiliyorsunuz. Moda ve müzik kategorisine göre arama yapabiliyorsunuz. Arama sonuçları için süre seçimi, BPM yani tempo seçimi, vokal içerip içermemesi seçimi gibi gelişmiş filtreleme seçenekleri de mevcut.

Arama sonucu listelenen müziklerin tamamını, ses oynatıcısı ile içerisinde herhangi bir jingle olmadan 48kb/sn. kalitesinde dinlemeniz ve indirmeniz mümkün. Müziklerin süresini ve BPM yani tempo değerlerini de ön izlemelerde yer alıyor.

Beğendiğiniz stok müziği mp3, aac, wav, lack ve aiff formatlarında indirmeniz mümkün.

Kendi kütüphanenize eklediğiniz stok müziğe, eğer Premiere Pro, After Effects, Audation gibi programlar kullanıyorsanız, direkt program içerisinden ulaşmanız da Adobe Stock’un güzel özelliklerinden bir diğeri.

Stok müzik ön izlemelerini diğer stok muzik siteleri gibi jingle ekleyerek değil de daha düşük kalitede sunması biraz can sıkıcı olsa da stok telifsiz müzik ihtiyacını en profesyonel kalitede karşıladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle videolarınız için telifsiz arka plan müziği arayışınız varsa Adobe Stock kütüphanesi bu konuda oldukça zengin.

AudioJungle – audiojungle.net

AudioJungle - Stok Muzik Siteleri

Telifsiz Müzik Siteleri – AudioJungle

İçerik: 750+ Bin Stok Müzik

Dil: İngilizce

Ücretlendirme: Müzik başı değişen fiyatlar

İncele: Şuradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

AudioJungle, dünyanın en popüler dijital içerik marketi olan Envato’nun stok muzik alanındaki bir alt departmanıdır.

AudioJungle Royalty free yani telifsiz müzik satın alabileceğiniz başlı başına bir stok müzik marketidir. Sanatçılar ürettikleri profesyonel müzikleri bu markette satışa sunarlar. Stok müzik arayanlar da bu marketten beğendikleri müziği satın alarak lisanslı bir şekilde istedikleri projede kullanabilirler.

Lisanslı Müzik Satın Alma adlı yazımda da zaten AudioJungle sitesinden istediğiniz stok müziği nasıl bulabileceğinizi ve satın alabileceğinizi detaylıca anlatmıştım.

AudioJungle kütüphanesinde ambiyans, çocuklar için, perküsyon, elektronik, klasik, vokal, sinematik gibi kategorilerde ve motivasyonel, ürpertici, komedi, romantik, duygusal, aksiyon gibi modlarda 750 binden fazla stok müzik parçaları barındırıyor.

Siteyi diğer stok müzik sitelerinden ayıran en güzel özelliği müzik kitleri barındırması. Yani müzik kitlerini aldığınızda normal uzunlukta bir müzik parçasının uygun olarak düzenlenmiş 1’er dakikalık parçalarına ya da hareketli bir yapıya sahip müziğin duygusal, agresif, hip-hop gibi tarzlardaki versiyonlarına da sahip olabiliyorsunuz.

Bir diğer öne çıkan özelliği de sanatçıların burada sattıkları ürün başına ödeme almalarından dolayı rekabet sebebiyle ortaya çıkardıkları eserlere ayrıca itina göstermeleri ve stok müzik konusunda daha yaratıcı olmaları.

Sitede aradığınız müziği bulmanız oldukça kolay. Kategoriler içerisinde filtreleme seçeneklerini kullanarak ya da gelişmiş arama motorunu kullanarak istediğiniz tarz, tempo ve uzunlukta stok müziği kısa sürede bulmanız mümkün.

Arama sonuçlarındaki müzikleri 320kb/sn bit hızında kaliteli ancak jingle ile birlikte dinleyip indirebiliyorsunuz. Sonuçlarda stok müziğin BPM yani tempo değeri, kaç kere satın alındığı vs. gibi bilgileri görebiliyorsunuz. Beğendiğiniz stok müziği de MP3 ve WAV formatlarında indirebiliyorsunuz.

Sonuç olarak stok telifsiz müzik konusunda daha kaliteli ve yaratıcı materyal arayışınız varsa stok müzik siteleri arasında AudioJungle sitesinin diğer siteler arasında daha tercih edilebilir olduğunu söyleyebilirim.

ShutterStock – shutterstock.com

ShutterStock - Youtube Videoları için Telifsiz Müzikler

En İyi Telifsiz Müzikler – ShutterStock

İçerik: 2+ Milyon Stok Müzik

Dil: Türkçe

Ücretlendirme: Aylık ve yıllık abonelik paketleri, ayrıca kredi paketleri

İncele: Şuradan Türkiye resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Royalty free yani telifsiz müzikler sunan diğer bir stok müzik sitesi de Shutterstock.

Stok materyal konusunda en popüler sitelerden biri olan ShutterStock, yine kendi kuruluşu olan PremiumBeat’in özel müzik kütüphanesini de kullanıcılarına sunuyor.

Shutterstock’un stok müzik kütüphanesinde çocuklara özel, kurumsal firma tanıtımları, motivasyon, vlog, gezi, oyun, tatil, özel günler, haber gibi video içeriklerine özel oldukça geniş bir kategori yelpazesi mevcut.

Stok müzikleri tür, ruh hali, uzunluk, BPM (tempo değeri), enstrümanlar gibi filtrelere göre arayabiliyorsunuz. Etiketleme sistemi oldukça detaylı. Arama motoruna “Doğada neşeli bir arkadaş grubunu yansıtan stok müzik” gibi müziği cümlelerle anlatan ifadeler yazarak tam olarak aklınızdan geçen stok müziği kolayca bulabilmenizi sağlayan gayet gelişmiş bir arama motoru özelliği de mevcut.

Aramam sonuçlarındaki müzikleri içerisinde jingle olarak yüksek kalitede dinleyebiliyorsunuz. Müziğin süre, BPM, içerisinde kullanılan enstruman ve tür gibi detaylı bilgileri de ön izlemesinde görebiliyorsunuz.

Shutterstock, stok müzik piyasasına PremiumBeat ile ayrıca önem göstermesi açısından diğer stok müzik sitelerine nazaran daha zengin bir kütüphaneye ve elit ürünlere sahip olduğunu söyleyebilirim.

Pond5 – pond5.com

Pond5 - Telifsiz Kısa Müzikler

Stok Muzik Siteleri – Pond5

İçerik: 1+ Milyon Stok Müzik

Dil: Türkçe

Ücretlendirme: Aylık ve yıllık abonelikli kredi paketleri veya müzik başı değişen ücretlendirme

İncele: Şuradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Pond5, daha çok royalty-free yani telifsiz Youtube müzikleri arayanlar için başvuru kaynağı olabilecek bir stok müzik sitesi olarak listede yer alıyor.

Sitenin kütüphanesinde özellikle sosyal medya gönderilerinde kullanılabilecek 15 ve 30 saniye uzunluğunda harika stok müzikler bulunuyor.

Tabi bunlar dışında telifsiz arka plan müzikleri, dramatik, klasik, epik, aksiyon, sinematik, dans, orkestra, romantik gibi daha bir çok kategoride telifsiz müzikler indirebiliyor, tekrar tekrar lisans ücreti ödemeden ömür boyu istediğiniz projede kullanabiliyorsunuz.

Site ara yüzü oldukça kullanışlı. Arama sonuçlarında listelenen müzikleri 128 kb/sn kalitesinde jinglesız olarak dinleyebiliyor, ön izlemeleri .m4a formatında indirebiliyorsunuz. Müziklerin süresi ve BPM değerleri de ön izleme bilgisinde görebiliyorsunuz. Fiyata, süreye, tempoya ve moda göre filtreleme yapabiliyorsunuz.

İçerik olarak diğer stok müzik sitelerine göre pek zengin olmasa da özellikle sosyal medya içerikleri için telifsiz müzikler arayanlara uygun, gayet kaliteli ve güzel müziklerin olduğu bir arşive sahip olduğunu söyleyebilirim.

En İyi Ücretsiz Stok Müzik Siteleri

Pixabay

Pixabay - Telifsiz Arka Plan Müzikleri

Ücretsiz Telifsiz Müzik Siteleri – Pixabay

İçerik: 50+ Bin Stok Müzik

Dil: Türkçe

Ücretlendirme: Ücretsiz

İncele: Şuradan Türkiye resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

Stok materyal konusunda ücretsiz çözümler sunarak oldukça popüler olan Pixabay, özellikle telif hakları konusunun çok sıkı olduğu stok müzik alanında da telifsiz ücretsiz müzikler sunarak kullanıcıların gönlünü kazanıyor.

Pixabay içerisindeki 50 binden fazla telifsiz müzikler ücretsiz olarak istenilen projede kullanılabiliyor. En güzeli de stok müzikleri indirmek için üyelik istemiyor ve indirilen ücretsiz stok müzik için herhangi bir atıfta bulunmanızı yani kaynak göstermenizi şart koşmuyor.

Pixabay kütüphanesinde hemen her kategoride telifsiz müzik bulmanız mümkün. Hatta bu müzikleri keşfedebilmeniz için çeşitli müzik listelerinin gün boyu yayın yaptığı bir kategori bazlı radyoları da var.

Sitenin kullanımı çok kolay. Türkçe dil desteği mevcut. Türkçe anahtar kelimelerle arama yapabiliyorsunuz ancak en isabetli sonuçlar için İngilizce anahtar kelimelerle arama yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sitede bulunan telifsiz müzikleri site üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Her müziğin süre bilgisi ön izlemesinde yer alıyor. Beğendiğiniz müziği direkt olarak mp3 formatında 256 kb/sn kalitesinde indirip kullanabiliyorsunuz.

Her ne kadar ücretli stok müzik siteleri kadar profesyonel ve kaliteli müzikler içermese de telifsiz Youtube müzikleri arayışınızda ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz kaliteli bir sitedir diyebilirim.

Mixkit

MixKit - Telifsiz Youtube Müzikleri

Ücretsiz Stok Müzik – MixKit

İçerik: 1+ Bin Stok Müzik

Dil: İngilizce

Ücretlendirme: Ücretsiz

İncele: Şuradan resmi sitesine ulaşabilirsiniz.

En iyi stok müzik siteleri içerisinde ikinci sırada bahsettiğim AudioJungle’ın bağlı olduğu Envato Market’in, kendi içerisindeki üreticilerin tanıtılmasına katkıda bulunma amaçlı bir girişimi olan Mixkit, kütüphanesinde bin üzeri tamamen telifsiz müzikleri ücretsiz indirebileceğiniz bir platform.

Mixkit aslen video projeleri için ücretsiz stok videolar ve templateler sunan bir platformdur. Bu konuda popüler duruma gelince, zaten kullanıcıların video projelerinde sıklıkla tercih ettiği telifsiz arka plan müzikleri de kütüphanesine eklemeye başladı.

Şu an için kütüphanesindeki telifsiz müzik sayısı az olsa da her hafta 10 yeni stok müzik ekleyip sayıyı arttırıyor.

Sitede daha çok youtube veya sosyal medya gönderilerinde kullanılabilecek telifsiz arka plan müzikleri mevcut. Tür, mod ve etikete göre müzikleri listeletebiliyorsunuz. Müzikleri canlı olarak site üzerinden dinleyebiliyor, mp3 formatında 256 kb/sn kalitesinde indirip dilediğiniz projede kaynak göstermeden özgürce kullanabiliyorsunuz.

Youtube Studio Ses Kitaplığı

Youtube Studio Ses Kitaplığı - Telifsiz Youtube Müzikleri

Ücretsiz Telifsiz Müzik Siteleri – Youtube Studio Ses Kitaplığı

İçerik: 1+ Bin Stok Müzik

Dil: Türkçe

Ücretlendirme: Ücretsiz

İncele: Youtube Studio menüsündeki Ses Kitaplığı seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Youtube Studio içerisinde, müzisyenlerin ve yapımcıların müziklerini telif hakkı kısıtlamaları olmadan başkalarının kullanımına sunmalarını sağlayan Creative Commons lisanslı birçok ücretsiz ve telifsiz müzikler bulunuyor.

Bu müzikleri ücretsiz olarak indirip Youtube veya diğer sosyal mecralara ekleyeceğiniz videoların içerisinde telif hakkı ödemeden kullanabiliyorsunuz.

Tabii bazı telifsiz Youtube müzikleri kullanımı için atıfta bulunmanız yani kaynak göstermeniz gerekebiliyor. Bir müzik için atıf gerekip gerekmediğini müzik listesindeki Lisans Türü sütununa bakarak öğrenebilirsiniz.

Kitaplıkta müzik türü, mod ve süreye göre filtreleme yaparak hemen her video projesine uygun stok müzik bulabiliyorsunuz. Müzikleri site üzerinden canlı olarak dinleyebiliyor, beğendiğiniz müzikleri mp3 formatında 320kb/sn kalitesinde indirebiliyorsunuz.

Bu şekilde, atıf gerektirmeyen telifsiz ve ücretsiz müzik sayısı az olsa da ücretsiz stok müzik arayışınızda yukarıda bahsettiğim diğer sitelerle birlikte bir alternatif olacağı muhakkak.

7 En İyi Telifsiz Stok Müzik – Ses – Şarkı Siteleri (Ücretli – Ücretsiz) Burak Oran
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.